کنترل حریم خصوصی در اینستاگرام ‌

چگونه می‌توانم عکس و فیلم‌های خودم را به صورت خصوصی به اشتراک بگذارم به طوری که فقط برای فالور های من قابل مشاهده باشند؟

به طور پیش‌فرض، در اینستاگرام هر کسی می‌تواند عکس‌ها و فیلم‌هایی که شما به اشتراک می‌گذارید را ببیند. برای اینکه فقط فالوورهای مورد تأیید شما بتوانند آن‌ها را ببینند، باید پروفایل خود را به حالت خصوصی تنظیم کنید. اگر پست‌های شما به صورت خصوصی باشند فقط فالور های شما در صفحه‌ی hashtag یا location به آن‌ها دسترسی دارند.

حریم خصوصی در اینستاگرام ‌

برای فعال کردن حالت خصوصی برای پست‌های خود در اینستاگرام:

1- به پروفایل خود بروید و روی آیکن بیشتر ضربه بزنید.

2- گزینه Setting را انتخاب کنید.

3- گزینه Privacy and Security را برگزینید.

4- گزینه Account Privacy را انتخاب کنید و سپس، بخش Private Account را فعال کنید.

مواردی که باید در مورد پست‌های خصوصی بدانید:

  • ممکن است پست‌های خصوصی‌ای که شما با استفاده از اینستاگرام در شبکه‌های اجتماعی دیگر به اشتراک می‌گذارید، به صورت عمومی بوده و برای همه قابل مشاهده باشند. البته این مورد به تنظیمات خصوصی آن شبکه‌ی اجتماعی بستگی دارد. به طور مثال اگر شما یک پست خصوصی ‌اینستاگرام را در Twitter به اشتراک بگذارید، آن پست برای تمامی اشخاصی که به اکانت Twitter شما دسترسی دارند، قابل مشاهده است.
  • زمانی که حساب کاربری شما خصوصی است، بقیه افراد برای اینکه بتوانند پست‌های شما را ببینند باید به شما درخواست فالو ارسال کنند و جزو فالورهای شما شوند.
  • درخواست‌های فالو در قسمت فعالیت ظاهر می‌شوند که می‌توانید آن‌ها را قبول یا رد کنید.
  • اگر شخصی قبل از اینکه شما حساب خود را خصوصی کنید، شما را فالو کرده باشد و الان نمی‌خواهید که او پست‌های شما را ببیند، می‌توانید او را بلاک کنید.
  • هرکسی در اینستاگرام می‌تواند به صورت مستقیم به خود شما عکس یا فیلم بفرستد. حتی اگر آن شخص شما را فالو نکرده باشد.

حریم خصوصی در اینستاگرام ‌

چه کسی می‌تواند پست‌های من را لایک کند یا برای آن‌ها کامنت بگذارد؟

اگر حساب شما به صورت عمومی باشد، هر کسی می‌تواند عکس یا فیلم شما را لایک کند یا برای آن‌ها کامنت بگذارد. اگر می‌خواهید از لایک یا کامنت برخی افراد جلوگیری کنید، می‌توانید آن‌ها را بلاک کنید تا به پست‌های شما دسترسی نداشته باشند.

اگر حساب شما به صورت خصوصی باشد، تنها فالورهای شما می‌توانند عکس و فیلم‌هایی که به اشتراک گذاشته‌اید را لایک کنند یا برای آن‌ها کامنت بگذارند.

Privacy and Security

چگونه می‌توانم برخی کامنت های نامناسب را فیلتر کنم تا زیر پست‌های من ظاهر نشوند؟

بعضی کامنت هایی که حالت نامناسب، تهاجمی و توهین‌آمیز دارند به طور خودکار از پست و ویدیوهای زنده‌ی شما در اینستاگرام حذف می‌شوند. در حالت پیش‌فرض، این کامنت ها به صورت خودکار فیلتر می‌شوند، اما شما می‌توانید این تنظیمات را نیز تغییر دهید:

1- به پروفایل خود بروید و روی آیکن  ضربه بزنید.

2- گزینه Setting را انتخاب کنید.

3- بخش Privacy and Security را برگزینید.

4- گزینه Comment Controls را انتخاب کنید.

5- از طریق گزینه Hide Offensive Comments می‌توانید این تنظیمات را فعال یا غیرفعال کنید.

اگر قسمت مربوط به مخفی کردن کامنت های توهین‌آمیز را فعال کردید، می‌توانید قسمت Manual Filter را نیز فعال کنید تا برخی کلمات خاص، شماره یا ایموجی که دوست ندارید را نیز فیلتر کنید.

1- به پروفایل خود بروید و روی آیکن  ضربه بزنید.

2- گزینه Setting  را انتخاب کنید.

3- به بخش Privacy and Security بروید.

4- گزینه Comment Controls را انتخاب کنید.

5- اطمینان حاصل کنید که قسمت Hide Offensive Comments را فعال کرده‌اید.

6- گزینه Manual Filter را فعال کنید.

عبارات، اعداد یا شکلک‌های خاص را در قسمت متن مربوطه وارد کنید تا کامنت های حاوی آن‌ها فیلتر شوند.

توجه داشته باشید که فیلتر کردن کلمات کلیدی پیش‌فرض و سفارشی در حال حاضر برای همه زبان‌ها در دسترس نیست:

کلمات کلیدی پیش‌فرض: لیست پیش‌فرض کلمات کلیدی تنها برای زبان‌های خاصی قابل دسترس است.

کلمات کلیدی سفارشی: در حال حاضر، فیلتر کردن کلمات کلیدی سفارشی برای زبان‌هایی که در زبان نوشتاری خود از فاصله استفاده نمی‌کنند، پشتیبانی نمی‌شود. (به عنوان مثال: چینی، ژاپنی، تایلندی)

زمانی که این فیلترها را فعال می‌کنید، هم کامنت‌های قبلی و هم کامنت‌های جدید شما بررسی و در صورت لزوم مخفی می‌شوند. اگر این فیلترها را غیرفعال کنید، کامنت‌های مخفی شده دوباره نمایش داده می‌شوند.

زمانی که من یک پست را در شبکه‌ی اجتماعی دیگری به اشتراک می‌گذارم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر شخصی که پروفایل خصوصی (private) دارد، با استفاده از اینستاگرام عکس یا فیلمی را در یک شبکه‌ی اجتماعی دیگر (مانند Twitter،FaceBook ) به اشتراک بگذارد، عکس در آن شبکه قابل مشاهده خواهد بود و permalink مربوط به آن فعال خواهد بود؛ به عبارت دیگر، این عکس برای افرادی قابل دسترس است که به لینک مستقیم آن دسترسی دارند.

به یاد داشته باشید که اگر تصویر یا فیلمی را با استفاده از اینستاگرام در یک شبکه‌ی اجتماعی دیگر به اشتراک می‌گذارید به این معنا نیست که آن عکس در اینستاگرام شما نیز نمایش داده می‌شود. بلکه پروفایل اینستاگرام هنوز برای کسانی که شما را فالو نکرده‌اند، خصوصی است.

چگونه می‌توانم یک فالور را حذف کنم؟

اگر حساب شما به صورت خصوصی بود، می‌توانید هر کسی را که می‌خواهید از لیست فالورهای خود حذف کنید:

1- به پروفایل خود بروید.

2- روی آیکن  (iOS) یا آیکن  (android) که در قسمت راست پروفایل شخص مورد نظر قرار دارد، ضربه بزنید. سپس، گزینه Remove را انتخاب کنید.

زمانی که شما فالوری را حذف می‌کنید، او هیچ پیامی دریافت نمی‌کند.

اگر نمی‌خواهید شخص خاصی شما را فالو کند، می‌توانید او را بلاک کنید. شخصی که بلاک شده است هیچ پیامی دریافت نمی‌کند.

پست خصوصی من که دارای یک هشتگ (Hashtag) نیز است، برای چه کسانی قابل مشاهده است؟

اگر حساب شما به صورت خصوصی باشد و پست شما دارای یک هشتگ باشد، این پست در صفحه هشتگ به صورت عمومی برای همه قابل مشاهده نخواهد بود و تنها فالورهای شما در صفحه هشتگ یا قسمت دایرکت اینستاگرام، به این پست دسترسی دارند.

چگونه می‌توانم پستی را که قبلاً به اشتراک گذاشته‌ام را آرشیو کنم؟

شما می‌توانید با آرشیو کردن (archive) پست‌ها، آن‌ها را از پروفایل خود مخفی کنید؛ که این کار باعث می‌شود فالورهای شما و سایر اشخاص اینستاگرام نتوانند آن‌ها را ببینند. زمانی که شما پستی را آرشیو می‌کنید، تمامی لایک ها و کامنت های آن پست به همان صورت باقی می‌مانند و حفظ نمی‌شوند.

برای آرشیو کردن پست:

1- به پروفایل خود بروید.

2- روی پستی که می‌خواهید آرشیو کنید، ضربه بزنید.

3- روی آیکن  بیشتر که در قسمت راست و بالای پست قرار دارد، ضربه بزنید.

4- گزینه Archive را انتخاب کنید.

اگر شما پستی را آرشیو کردید، می‌توانید کاری کنید که آن پست دوباره در پروفایل شما نمایش داده شود. کافی است آن پست را از آرشیو درآورید تا دوباره به جای قبلی خودش در پروفایل شما برگردد.

برای نمایش پست‌های آرشیو شده پروفایل خود:

1- به پروفایل خود بروید و آیکنی که در قسمت بالا و سمت چپ (iOS) یا در قسمت بالا و سمت راست (android) قرار دارد را انتخاب کنید.

2- روی پستی که می‌خواهید در پروفایل نمایش داده شود، ضربه بزنید.

3- روی آیکن بیشتر که در قسمت راست و بالای پست قرار دارد، ضربه بزنید و سپس، گزینه Show on Profile را انتخاب کنید.

چه کسی می‌تواند عکسی که من لایک کرده‌ام را ببیند یا چه زمانی شخصی عکس من را لایک می‌کند؟

زمانی که شما عکسی را لایک می‌کنید، همه کسانی که آن پست را می‌بینند، لایک شما را نیز می‌توانند ببینند. فالورهای شما می‌توانند نام شما را نیز در زیر عکسی که لایک کرده‌اید ببینند و اصلاً مهم نیست که آن پست چه تعداد لایک دارد.

بعد از 4 لایک، زیر عکس تعداد لایک ها نشان داده می‌شود و در کنار این عدد نام کاربری برخی از فالور های شما که پست را لایک کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

اگر حساب شما به صورت خصوصی بود:

  • فقط فالور های شما می‌توانند پست‌هایتان را همراه با لایک و کامنت هایشان ببینند.
  • لایک پست‌های شما در قسمت ActivityFollowing ظاهر نمی‌شود.
  • اگر شما پست عمومی را لایک کنید، هر کسی روی قسمت لایک ها ضربه بزند می‌تواند در لیست باز شده نام کاربری شما را ببیند؛ اما پست‌های شما فقط برای فالور های شما قابل مشاهده است.

افراد عضو اینستاگرام در بعضی مواقع پیشنهاداتی برای فالو کردن دیگر افراد دریافت می‌کنند و بعد از آن، من را فالو می‌کنند. چگونه این امکان را لغو کنم؟

زمانی که در پروفایل شخصی، روی Follow ضربه می‌زنید، پیشنهاداتی شبیه آن پروفایل، یا آشنایان و دوستانی که امکان دارد آن‌ها را بشناسید، دریافت می‌کنید. اگر شما نمی‌خواهید این پیشنهادات در پروفایل شما ظاهر شوند، می‌توانید این امکان را لغو کنید:

1- با استفاده از مرورگر خود در کامپیوتر یا گوشی به آدرس instagram.com بروید و در آن Log in کنید.

2- روی آیکن آدمک که در سمت راست و بالا قرار دارد، ضربه بزنید یا کلیک کنید. سپس، Edit Profile را انتخاب کنید

3- روی گزینه Similar Account Suggestions ضربه بزنید یا کلیک کنید تا غیرفعال شود. سپس، روی گزینه Submit کلیک کنید.

توجه داشته باشید که اگر شما این امکان را غیرفعال کنید، پروفایل شما نیز به عنوان یک پیشنهاد برای شخص دیگر ظاهر نخواهد شد.

چه کسی می‌تواند عکس و فیلم‌های من را در وب‌سایت اینستاگرام ببیند؟

اگر حساب شما به صورت عمومی باشد، هر شخصی با مراجعه به آدرس instagram.com/[your username]، می‌تواند عکس و فیلم‌هایی که به اشتراک گذاشته‌اید را ببیند.

اگر حساب شما به صورت خصوصی بود، عکس و فیلم‌های شما فقط برای اشخاصی قابل مشاهده است که شما را فالو می‌کنند.

درباره تنظیمات حریم خصوصی بیشتر بیاموزید. تنظیمات حریم خصوصی شما که در تلفن همراه تنظیم شده است همانند تنظیمات حریم خصوصی شما در وب است.

آیا می‌توانم قسمت بیوگرافی (bio) یا عکس پروفایل خودم را مخفی کنم؟

هیچ راهی برای پنهان کردن عکس یا بیو وجود ندارد. اگر شما دوست ندارید کسی آن‌ها را ببیند می‌توانید از پروفایل خود حذف کنید.

چگونه می‌توانم عکس‌های خودم را از قسمت جستجوی گوگل حذف کنم؟

اگر شما با استفاده از مرورگر، در حساب کاربری خود وارد شده باشید، در واقع به آن اجازه داده‌اید که به پروفایل و عکس‌های شما دسترسی داشته باشد و آن‌ها را در نتایج جستجوی خود نشان دهد. این صفحات سایت با استفاده از API ما ایجاد شده‌اند و مستقیماٌ به اینستاگرام وابسته نیستند.

اگر نمی‌خواهید عکس و فیلم‌های شما در گوگل نمایش داده شود، ما به شما توصیه می‌کنیم که دسترسی وب‌سایت به حساب خود را لغو کنید یا حساب کاربری خود را خصوصی کنید. بعد از اینکه، یکی از این کارها را انجام دادید مدت زمانی طول می‌کشد تا عکس‌های شما از گوگل حذف و کل حساب شما بازنشانی شود. زمانی که کل اکانت خود را حذف کنید نیز این اتفاق می‌افتد و بعد از طی یک مدت، حساب شما از گوگل پاک می‌شود.

 

منبع: Instagram


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up