5 روش تهیه چیپس سبزیجات

چیپس سبزیجات

سبزیجاتی که در فر پخته می‌شوند به شکل چیپس و اسنک‌های گیاهی خوشمزه درمی‌آیند و طرز تهیه‌ی آن‌ها بسیار آسان است. طعم‌های خوشمزه و متفاوتی از آن‌ها را امتحان و میل کنید.

این چیپس‌های ساده و گیاهی را می‌توان در عرض چند دقیقه درست کرد و در عرض چند ثانیه نیز میل کرد. همه‌ی آن‌ها در دمای 160 تا 180 درجه سانتیگراد اجاق‌گاز و روی دو سینی پختی که با کاغذ پوستی پوشانده شده‌اند، پخته می‌شوند.

کلم و پستوی ریحان

90 گرم کلم کالی را با 2 قاشق غذاخوری پستوی ریحان خوب آغشته کنید و تمامی سطوح کلم‌ها با پستو پوشانده شود. سپس کلم‌ها را روی سینی پخش کنید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه بپزند.

چغندرقند و سماق

پوست 2 عدد چغندرقند متوسط را بگیرید، سپس به صورت نازک برش دهید. 1 قاشق غذاخوری روغن را روی سینی پخت به طور مرتب پخش کنید و چغندرقندها را روی سینی قرار دهید و اجازه دهید به مدت 25-20 دقیقه بپزند، سپس نصف قاشق غذاخوری سماق روی آن‌ها بپاشید.

پودر فلفل و سیب‌زمینی شیرین همراه با پونه‌ی کوهی

2 عدد سیب‌زمینی شیرین را همراه پوست، به صورت خیلی نازک برش دهید. 1 قاشق غذاخوری روغن‌زیتون، نصف قاشق غذاخوری پودر پونه کوهی و پودر فلفل و مقداری نمک خوب به آن‌ها اضافه کنید. روی 2 سینی پخت به طور منظم پخش کنید و اجازه دهید به مدت 20 الی 30 دقیقه بپزند.

قارچ دنبلان و پودر فلفل سیاه

نصف قارچ‌ها را به 4 قسمت تقسیم کنید، سپس هر قسمت را به صورت نازک برش دهید. 2 قاشق غذاخوری روغن را روی قارچ‌ها بمالید. سپس روی آن‌ها مقداری نمک و فلفل سیاه بپاشید. در آخر آن‌ها را در ظرف سینی پخت پخش کنید و اجازه دهید به مدت 40-35 دقیقه بپزند.

هویج وحشی همراه با ادویه‌ی کاری

1 قاشق غذاخوری روغن را با نصف قاشق چای‌خوری کاری، گشنیز و زیره سبز مخلوط کنید. پوست دو عدد هویج را گرفته و به صورت طولی و نازک برش دهید، برای راحتی این کار می‌توانید از دستگاهی که مخصوص پوست کندن است، استفاده کنید و سپس روغن را روی آن‌ها بمالید. هویج‌ها را در سینی پخت پخش کنید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه بپزند. بعد از اینکه پخته شدند روی آن‌ها مقداری نمک بپاشید.

 

منبع: BBCgoodfood


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up