چطورپدیا چطور کار می‌کند؟

سایت چطورپدیا یک مرجع آموزشی در زمینه‌های کاربردی بسیاری، از سبک زندگی و کسب درآمد تا سلامتی و آشپزی و غیره است. اعضای سایت چطورپدیا می‌توانند به‌عنوان نویسنده فعالیت کرده و مقالاتی را در زمینه تخصص خود در سایت منتشر کرده و با دیگران به اشتراک گذارند. این سایت در تلاش است تا با اعمال سیاست‌های برنامه‌ریزی مناسب، فرصتی فراهم آورد تا تمام اقشار جامعه بتوانند تجارب خود را در قالب مقالات ارائه نموده و همگان از این تجارب بهره‌مند گردیده و نیازهای خود را برطرف نمایند.

اغلب مقالات ارائه شده در سایت به‌صورت رایگان بوده و برخی دیگر از این مقالات، به‌منظور حمایت از نویسنده و ترغیب افراد به اشتراک هر چه بیشتر دانش و تجارب خود، غیررایگان بوده و با هزینه کمی در دسترس مخاطب قرار می‌گیرد.

برای افرادی که در تولید مقالات و محتوای اینترنتی مهارت دارند و یا علاقه‌مند به اشتراک تجارب و دانش خود با دیگر افراد هستند و یا قصد شروع این کار و کسب درآمد از طریق آن را دارند، سایت چطورپدیا یک منبع بسیار خوب و ارزشمند است. افراد در این سایت به‌راحتی می‌توانند مقالات و دانش و تجربیات خود را به اشتراک گذاشته و در ازای آن درآمد کسب نمایند.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد نحوه کارکرد سایت چطورپدیا مطالبی را ارائه کنیم.

اطلاعات مفید در سایت چطورپدیا

همان‌طور که ذکر شد، سایت چطورپدیا یک مرجع جامع و کامل از اطلاعات و مقالات در زمینه‌های مختلف مورد نیاز جامعه است. افراد می‌توانند اطلاعات مورد نظر خود در زمینه‌ نیازهای روزمره زندگی یا اطلاعات تخصصی شغلی و تحصیلی و غیره را در این سایت جستجو نموده و بهترین نتایج ممکن را کسب نمایند.

در سایت چطورپدیا تلاش شده بستری فراهم گردد تا هر شخص بتواند تجارب و دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهد و به این ترتیب سواد جمعی جامعه بالا برده شود. افراد می‌توانند اطلاعات و مقالات خود را به‌طور رایگان یا غیررایگان در سایت قرار دهند. چنانچه مقالات به‌طور رایگان ارائه شوند، سایت چطورپدیا به پاس قدردانی از اشتراک دانش توسط نویسنده، به وی امتیازاتی اعطا می‌کند که نویسنده می‌تواند به روش‌های مختلفی از این امتیازات استفاده نماید که این روش در ادامه تشریح خواهد شد.

درآمدزایی از سایت چطورپدیا

سایت چطورپدیا در تلاش است تا با فراهم آوردن امکان درآمدزایی برای تمام افرادی که توانایی تولید مقاله و محتوا دارند، انگیزه به اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات را در افراد تقویت نماید. به همین منظور بخش عمده‌ای از سیاست‌های سایت چطورپدیا مبتنی بر کسب درآمد نویسندگان و اعضای شرکت کننده در فرآیند تولید محتوا است.

در این سایت، سه روش عمده برای کسب درآمد وجود دارد که در ادامه به اختصار تشریح خواهند شد.

فروش مقالات در سایت

روش اول کسب درآمد، درج مطالب غیررایگان در سایت چطورپدیا است که مخاطبین سایت با پرداخت هزینه قادر به دریافت مقالات باشند. مقالات غیررایگان با هزینه کمی به فروش می‌رسند تا برای مخاطب مقرون‌به‌صرفه باشد و از طرفی چون سایت چطورپدیا، یک سایت پربازدید است، این مقالات به تعداد زیاد به فروش رسیده و برای نویسنده هزینه مناسبی به همراه خواهد داشت.

جمع‌آوری امتیازات در سایت

روش دوم کسب درآمد،اعطای امتیازاتی از طرف سایت چطورپدیا به نویسندگان است؛ بدین صورت که هر کاربری در ازای مطالبی که تولید نموده و با دیگران به اشتراک می‌گذارد، از طرف سایت چطورپدیا امتیازی متناسب با محتوای تولیدی دریافت می‌کند و در نهایت از طریق امتیازهای کسب شده، درآمد کسب خواهد کرد.

یکی از راه‌های رایج کسب امتیاز در سایت، تهیه و انتشار مقالات مورد نیاز سایت بر طبق اصول و قواعد اعلام شده از طرف سایت است؛ بدین ترتیب، هر نویسنده پس از انتشار مقاله، با توجه به موضوع و کیفیت مقاله، امتیازی کسب خواهد کرد. پس از انتشار مقاله، با افزایش تعداد بازدیدها از مقاله، امتیازات دریافتی نیز افزایش می‌یابند؛ بنابراین، به میزانی که تعداد بازدیدها از مقاله بیشتر شود، نویسنده امتیاز بیشتری کسب کرده و در نتیجه درآمد بیشتری حاصل خواهد نمود.

درج تبلیغات در سایت

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از سایت چطورپدیا استفاده از تبلیغات است. نویسنده می‌تواند در ازای امتیازات کسب شده از طرف سایت، تبلیغات مربوط به کار خود را در کنار مقالات قرار داده و یا درخواست درج تبلیغات را از کسب‌وکارهای دیگری جذب کرده و در سایت درج کند و در ازای درج این تبلیغات از کسب‌وکارهای مذکور هزینه دریافت نموده و بدین ترتیب برای خود درآمد مناسبی کسب نماید.


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up