آشپزی پیتزا وگان ایتالیایی پستو کلم کالی

در این مقاله پیتزایی باب سلیقه‌ی طرفداران کلم کالی معرفی خواهد شد. پیتزای پستو کلم کالی با موزرلا طلایی و کلم ترد روی سطح آن.

کلم کالی در فصل زمستان با قیمت پایین در دسترس همگان قرار دارد و همچنین می‌توانید در هر لقمه‌ی این پیتزا از طعم لذیذ گردوی لذت ببرید. برخی برای بی غلات بودن پیتزا از تخم کدو به جای گردو استفاده می‌کنند.

اگر برای گرم کردن خود هوس یک کاسه‌ی پاستای داغ به سرتان زده، این پستو وگان در کنار پاستا نیز طعم بی‌نظیری خواهد داشت.

پیتزا پستو کلم کالی

زمان آماده سازی: 20 دقیقه

زمان پخت: 10 دقیقه

زمان کل: 30 دقیقه

مقدار: 1 پیتزا بزرگ یا دو پیتزا کوچک

دسته بندی: غذای اصلی

سبک آشپزی: ایتالیایی

پیتزای پستو کلم کالی برای شب‌های میان هفته یک غذای کامل است و طرفداران کلم کالی از کلم‌های ترد روی پیتزا لذت زیادی خواهند برد. در صورت تمایل می‌توانید مواد روی سطح پیتزا را به دلخواه تغییر دهید. این دستور غذا برای طبخ یک پیتزای بزرگ، 30 سانتی یا دو پیتزا کوچک‌تر 22 سانتی است.

پیتزا پستو کلم

مواد لازم

 • مقداری خمیر پیتزا خانگی (غلات کامل) یا 450 گرم خمیر پیتزا آماده (خریداری شده)
 • 2 فنجان (60 گرم) پنیر موتزارلا کم‌چرب رنده شده
 • 1 فنجان کلم کالی خرد شده
 • 1 قاشق چای‌خوری روغن زیتون
 • چاشنی اختیاری: ورقه‌های فلفل قرمز
 • 3 فنجان کلم کالی ترجیحاً از نوع توسکان یا لازیناتو که برگ‌های ضخیم آن جدا و تقریباً خرد شده (حدود 1 دسته کوچک)
 • 3/4 فنجان گردو
 • 2 قاشق غذاخوری آب لیمو (حدود 1 لیمو کوچک)
 • 2 الی 3 حبه سیر، بسته به اندازه‌ی حبه‌ها
 • 3/4 قاشق چای‌خوری نمک دریایی
 • فلفل سیاه تازه، برای مزه دار کردن غذا
 • 1/2 فنجان روغن زیتون

دستورالعمل

1- قفسه‌ای در طبقه سوم (فوقانی) فر قرار داده و آن را در دمای 500 درجه فارنهایت گرم کنید. اگر از یک سنگ پخت یا فولاد پخت استفاده می‌کنید، آن را در طبقه‌ی بالایی فر قرار دهید. اگر قصد دارید خود خمیر را بپزید، برای دستور پخت به مرحله 4 مراجعه کرده و در صورت استفاده از خمیر آماده، به اطلاعات روی بسته‌بندی آن توجه نمایید. ممکن است نیاز باشد خمیر را اندکی در دمای اتاق بگذارید و خود مشغول تهیه‌ی پستو شوید.

2- تهیه پستو: کلم کالی، پکان، آب لیمو، سیر، نمک و مقداری فلفل سیاه تازه را درون مخزن یک غذاساز بریزید. سپس آن را روشن کنید و روغن را به‌آرامی به آن بیفزایید. اجازه دهید تا زمانی که غلظت مواد به میزان مورد نظرتان برسد، در غذاساز مخلوط شوند. گاهی دستگاه را متوقف کنید و مواد چسبیده به جداره‌های مخزن را به ظرف بازگردانید. بچشید و در صورت لزوم آب لیمو، نمک یا فلفل اضافه کنید.

3- خمیر پیتزا را طبق دستورات طبخ نموده و آن را روی کاغذ پوستی پهن کنید تا انتقال آن به درون فر راحت‌تر باشد. برای نتیجه بهتر تا زمانی که ضخامت پیتزا برای طبقه فوقانی فر منطقی به نظر برسد، عمل ورز دادن خمیر را ادامه دهید.

4- سطح روی پیتزا را با لایه‌ای از پستو بپوشانید. اگر مقداری از مواد آماده شده باقی ماند، می‌توانید از آن در پاستا یا ساندویچ استفاده کنید. پنیر را روی پیتزا بپاشید و در نهایت 1 فنجان کلم کالی خرد شده، 1 قاشق چای‌خوری روغن زیتون و مقداری نمک را در یک کاسه‌ی کوچک بریزید. روغن را روی کلم‌ها بمالید تا لایه‌ای براق روی آن‌ها تشکیل شود، سپس آن‌ها را به‌طور یکسان روی پیتزا پخش کنید.

5- پیتزا را درون اجاق و یا در صورت تمایل بر روی یک ورق پخت یا سنگ پخت داغ شده قرار دهید. اجازه دهید تا زمانی که سطح فوقانی پیتزا طلایی و پنیر آن حباب شود، حرارت ببیند (حدود 10 تا 12 دقیقه با ورقه پخت و 5 دقیقه در یک سنگ پخت). در صورت تمایل، روی پیتزا را با مقدار کمی فلفل قرمز بپوشانید. پیتزا را برش داده و سرو کنید.

 

منبع: Cookieandkate


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up