10 اثر شگفت‌انگیز روغن شی باتر بر روی مو

همه‌ی ما می‌دانیم که شی باتر تأثیرات شگفت‌انگیزی بر روی پوست می‌گذارد و باعث بهبود مشکلات پوستی می‌شود. آیا می‌دانستید که می‌توان از شی باتر برای داشتن موهای زیبا نیز استفاده کرد؟ مطالبی که در ادامه مطرح می‌شوند را بخوانید و شگفت‌زده شوید.

10 روش شگفت‌انگیزی که در آن‌ها شی باتر باعث تقویت موهای شما می‌شود:

روغن شی باتر

1- رشد مو

از روغن شی یا همان شی باتر برای رشد موهایتان استفاده کنید. این روغن فولیکول‌های مو را ترمیم می‌کند و باعث سلامتی مو می‌شود.

روغن شی

2- التیام ناراحتی‌های پوست سر

ممکن است پوست سر شما به دلایلی مانند درمان‌های شیمیایی یا آلودگی‌های محیط‌زیست صدمه دیده باشد. استفاده از این روغن باعث تسکین و کاهش التهاب پوست سر شما می‌شود.

روغن شی باتر-درمان شوره سر

3- درمانی برای شوره‌ی سر

شوره‌ی سر موجب خارش و سرانجام قرمز شدن پوست سر می‌شود. می‌توان برای مقابله با خارش و لکه‌های پوستی، پوست سر را با استفاده از این روغن ماساژ داد و اصلاً مهم نیست که پوست سر شما چرب است یا خشک.

مراحل:

 • مقداری از شی باتر را روی یک دست خود قرار دهید.
 • بعد از اینکه به طور کامل ذوب شد، با استفاده از انگشتان دست دیگر خود مقداری کمی از آن را بردارید و پوست سرتان را با آن ماساژ دهید و این کار را تکرار کنید تا روغنی که در دست دارید تمام شود.
 • این کار را 3-2 بار در هفته انجام دهید تا شوره‌های سرتان از بین برود.

ترمیم موهای آسیب دیده با شی باتر

4- ترمیم موهای آسیب دیده

می‌توان از شی باتر برای موهای خشک، شکننده و آسیب دیده استفاده کرد. این روغن باعث نرم‌تر شدن موها شده و آنها را ترمیم می‌کند و باعث می‌شود که موهای شما مثل قبل براق شوند.

مراحل:

 • شی باتر را با مقداری روغن حامل مانند روغن زیتون یا نارگیل مخلوط کنید.
 • این ماسک را روی موهای خود بمالید.
 • اجازه دهید که این ماسک حداقل به مدت 30 دقیقه روی موهایتان بماند.
 • موهای خود را با استفاده از یک شامپوی مغذی که برای مراقبت از موهای آسیب دیده است، استفاده کنید.

5- رفع وزی مو

دیگر زمان آن رسیده که با موهای وزشده و فرفری خود خداحافظی کنید. روغن شی باتر وزی و حالت بد موهای شما را برطرف می‌کند و چون این روغن چرب نیست، باعث چسبیدن موها به هم نمی‌شود.

 • یک قاشق چای‌خوری شی باتر را روی کف دست‌های خود بمالید.
 • هنگامی که به طور کامل ذوب شد، دست‌های خود را روی موهایتان بکشید.
 • موهای خود را شانه کنید تا روغن تمامی قسمت‌های مو را بپوشاند.

6- برای حفاظت از آسیب دیدن مو

اکثر مردم دوست دارند که روز خود را خارج از منزل بگذرانند، اما اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید و دیگر آلودگی‌های محیط‌زیست به موهای شما آسیب می‌زند. اگر می‌خواهید موهای خود را از این آسیب‌ها حفظ کنید، از روغن شی باتر استفاده کنید چون به عنوان محافظی در برابر این آسیب‌ها عمل می‌کند.

7- مراقبت مو

اگر موهای خود را با استفاده از اتو مو صاف می‌کنید، بهتر است از مقداری روغن شی باتر استفاده کنید تا در برابر حرارت و گرما از موهای شما محافظت کند.

مراحل:

 • شما می‌توانید مستقیماً از خود روغن شی باتر استفاده کنید یا مقداری روغن آووکادو یا نارگیلی که نقطه‌ی دود بالایی دارند، به آن اضافه کنید.
 • آن را به قسمت‌های کوچکی از موهای خود که می‌خواهید خشک یا صاف کنید، بمالید.

8- تقویت مو

قبلاً در مورد تأثیر روغن شی باتر در رشد مو صحبت شد. اگر موهای شکننده و نازکی دارید می‌توانید به طور منظم از روغن شی باتر استفاده کنید. توجه داشته باشید طی چند هفته استفاده از این روغن، ضخامت و قدرت موهای شما به طور قابل توجهی بهبود پیدا می‌کند.

تقویت مو

9- مرطوب کننده‌ی مو

روغن شی باتر چرب نیست و بنابراین می‌تواند مرطوب کننده‌ی خوبی برای موهای شما باشد. فرقی نمی‌کند که موهای شما لخت باشد یا حالت دار، در هر صورت این روغن باعث مرطوب شدن موها می‌شود و حالت زیبای موهای شما را حفظ می‌کند.

مرطوب کننده مو شی باتر

10- موهای طبیعی

شما می‌توانید از این روغن برای موهای طبیعی خود استفاده کنید تا باعث سلامتی و درخشان شدن آن‌ها شود.

روغن شی باتر در صورتی مزایای زیادی دارد که از محصول 100% طبیعی بدون هیچ‌گونه فرایندی استفاده کنید. موهایی که در حال از بین رفتن هستند، لیاقت این را دارند که از این روغن برای تقویت آن‌ها استفاده کنید.

اگر نتوانستید روغن شی باتر تهیه کنید می‌توانید به جای آن از روغن زیتون مخصوص مو استفاده نمایید زیرا باعث تغذیه و تقویت بافت مو می‌شود.

 

منبع: Rewardme


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up