روش‌های پیدا کردن مشاغل دورکاری

شاید واقعاً از اینکه بفهمید چندین و چند شغل قانونی و خانگی با درآمدهای میلیونی آن بیرون وجود دارند، تعجب کرده و یا شوکه شوید. به هر حال، امروزه دیگر بخش اعظمی از کسب‌وکارها توسط این مشاغل اداره می‌شوند، مشاغلی که به صورت دورکاری و در خانه انجام می‌گیرند. از طرف دیگر، جالب است بدانید که کارفرمایان نیز همکاری با چنین افرادی را دوست دارند و همیشه جایی برای این افراد نگه می‌دارند. حالا وقت این است که بفهمید، در زمان پیدا شدن و یا در حین یافتن یک شغل چه چیزهایی را باید رعایت کنید.

بخش اول: گشتن به دنبال شغل

1- فهرستی از شرکت‌ها و مؤسسات مشهور و معروف را با دقت مطالعه کنید. برای اینکه در حین مطالعه بین تمامی شرکت‌ها، مورد خوبی از دستتان در نرود، سعی کنید وب‌سایت‌هایی را که مخصوصاً برای کار در خانه و دورکاری طراحی شده‌اند، به صورت یک اسم در لیست مطالعه کرده و تک‌به‌تک، راجع به شرایط کاری‌شان تحقیق کنید.

2- به مراکز کاری بومی خود مراجعه کنید. کارهای این‌چنینی (دورکاری) در حال حاضر مورد پسند و دلخواه هر شرکتی هستند، بنابراین شما حتی می‌توانید کار مخصوص خودتان را در شهر و محله‌ی خود اداره کنید. به مراکز کاری و شرکت‌های اطراف خانه‌ی خود مراجعه کرده و از کسانی که دنبال نیرو می‌گردند، استقبال کنید. خودتان را به عنوان کسی که می‌تواند وظایف دورکاری همچون نوشتن، ویرایش، فروش، طراحی وب‌سایت، ترجمه، آوانویسی پزشکی یا خدمات مشتریان را انجام دهد، نشان دهید.

 • یادتان باشد که در ابتدا می‌توانید مجانی یا تقریباً مجانی کار کنید تا بتوانید مهارت‌های دورکاری خود را به رخ کشیده و ثابت کنید. وقتی که مشتری اول راضی و خشنود از نزد شما رفت، وقت آن است که با مشتری‌هایی با اوضاع مالی بهتر ارتباط برقرار کنید.
 • فواید کار خودتان را بزرگنمایی کنید. لزومی ندارد که برای اتاق‌های شرکت و اجاره‌شان پولی پرداخت کنید. چراکه با داشتن کارمندهایی دورکار، صرفاً با افرادی از فواصل دور و نزدیک همکاری خواهید داشت و هیچ معاشرت و یا ملاقاتی در کار نخواهد بود. این‌چنین است که مسائل مالیاتی نیز با کاهش چشم‌گیری مواجه می‌شوند.

3- از شبکه‌ی اجتماعی خود استفاده کنید. شما می‌توانید به نزد دوستان و کسانی که قبلاً برایشان یا همراهشان کار کرده‌اید، بروید و از ایشان راجع به فرصت‌های کاری مورد نظر سؤال کنید تا ببینید که آیا فرصت مناسبی به تورشان خورده است یا خیر. همچنین می‌توانید از وب‌سایت‌ها نیز در جهت ارائه‌ی خدمات خود استفاده کنید:

 • طراحیِ یک عدد وب‌سایت مخصوص خودتان و شرح دستاوردها و خدمات و توانایی‌هایتان در آن
 • تبلیغ در روزنامه یا فضای مجازی

4- برقراری ارتباط با شرکت‌های بزرگ. همان‌طور که گفته شد، شرکت‌ها و مؤسسات عالی به دنبال ثبت‌نام چنین کارمندهایی هستند که بتوانند وظایفشان را به درستی اما از دور انجام دهند. شما می‌توانید با برقراری ارتباط با شرکت‌های بزرگ و فرستادن رزومه‌تان به آن‌ها، به ایشان توضیح دهید که چرا باید شما را استخدام کنند و یا برای استخدام‌های جدید در نظر بگیرند.

بخش دوم: ساخت و پرورش یک نوع خاص از مهارت‌ها

1- قوی‌تر کردن مهارت‌های کامپیوتری. یکی از مهارت‌هایی که هر کارمند دورکاری باید بلد باشد، کار با کامپیوتر و یا به صورت کلی کار با تکنولوژی است (خصوصاً طراحی وب). برخی نرم‌افزارها مخصوصاً برای کار در خانه درست شده‌اند.

 • برای طراحی وب، شما نیاز دارید تا یک وب‌سایت ویژه برای تبلیغ یک یا چند محصول از شرکتی خاص طراحی کنید. همچنین، ممکن است نیاز به باقی ماندن و مدیریت این وب‌سایت وجود داشته باشد که در آن صورت باید مدام به آن سر بزنید.

2- تمرکز بر روی خدمات. بخش خدمات از آن دسته خدماتی است که می‌تواند برای افراد دورکار ثمره‌ی زیادی داشته باشد، خصوصاً اگر بتوانید به طور مفید پشت تلفن با بقیه ارتباط برقرار کنید. برای این‌جور کارها، نیاز است تا ثابت کنید که نوع حرف زدن با مشتری را می‌دانید و بلدید که چگونه مؤدب و بانفوذ باشید.

 • دستیار مجازی به عنوان یکی از مشاغل این‌چنینی به‌شدت معروف و محبوب است، کسانی که محصولات شرکت را به افراد خرد می‌فروشند. این قراردادهای کاری شامل هر نوع وظیفه‌ای می‌شوند، اما به طور معمول شامل داشتنِ تجربه در زمینه کارهای اداری و دفتری، فنی و خدمات مشتریان (خدماتی که مشابهِ کارِ منشیان است) می‌شوند.
 • نمایندگی مرکز فروش و یا تیم حمایتگر محصولات مختلف نیز در حال حاضر به عنوان فرصت‌های شغلی جدید در حال افزایش و رشد هستند، اما، شما نیاز دارید تا برای پذیرش در چنین شغل و حوزه‌هایی، توانایی خود را برای ارتباط برقرار کردن با مشتری، خوشحال و راضی نگه‌داشتن مشتری و آشنایی کامل با محصول مورد نظر ثابت کنید.

3- آوانویسی پزشکی را بیاموزید. آوانویسی پزشکی نیز در حال حاضر جزو آن دسته شغل‌هایی است که رو به افزایش بوده و درصد تقاضای کارفرمایان در آن، بیشتر از عرضه است. این شغل به‌راحتی از خانه قابل انجام است. شما می‌بایستی به فیلم سخنرانی‌های یک دکتر گوش فرا داده و صحبت‌های او را به کدهای پزشکی بازنویسی کنید. از سری مهارت‌های لازم برای این کار، مهارت تایپ سریع و دقیق و داشتن اطلاعات لازم در حوزه‌ی پزشکی است.

 • آوانویسی پزشکی نیاز به آموزش‌هایی در این زمینه دارد.

4- بر روی زبان‌های خارجه تمرکز کنید. ترجمه هم می‌تواند به خوبی ویرایش و نوشتن در خانه انجام شود. شما می‌توانید به صورت یک فرد آزاد با تأسیس یک وبلاگ و دریافت پروژه‌های آزاد شروع به کار کنید و یا مخصوصاً برای یک شرکت کار کنید. شما همچنین می‌توانید به شغل ویراستاری یا نویسندگی برای شرکت‌هایی مشغول شوید که قصد دارند تا محصول خود را به مخاطبین خارجی خود بفروشند.

5- سعی کنید کسب‌وکار خودتان را راه بیندازید. سایت‌های بسیار زیادی همچون انجام می‌دهم، پونیشا یا پارسکدرز وجود دارند که شما می‌توانید با ورود به آن‌ها، خدمات خود را در معرض فروش بگذارید؛ اما راز موفقیت در چنین سایت‌هایی این است که خدمت مورد نظرتان را خوب و مهم جلوه دهید.

 • از عکس، نمونه کار و رزومه‌ی خود برای شاخص شدن استفاده کنید، چراکه افراد بسیار زیادی هم هستند که خدمات شما را در معرض فروش گذاشته‌اند.
 • حواستان باشد که خدمت مورد نظر را به خوبی و با دقت کامل انجام دهید. کارفرمایان به کیفیت کار شما نمره می‌دهند. بدین منظور، نمره‌های بالا باعث می‌شود که در آینده پروژه‌های بهتری به پستتان بخورد.

بخش سوم: گشتن به دنبال حیله‌ها

1- یادتان باشد که موقعیت‌های خاص و زیادی خوب، بر علیه شما عمل می‌کنند. به ازای هر شغل درست و واقعی دورکاری، 60 موقعیت شغلی جعلی وجود دارد. حواستان باشد تا درخواست‌نامه‌ای برای این افراد ارسال نکنید و یا به دامشان نیفتید.

 • بهترین راه برای این کار گشتن به دنبال سایت‌های مجوزدار است.

2- به دنبال کار و مشاغل قابل درک بگردید. به تبلیغاتی که فهرستی از مشاغل مورد نظرشان ارائه نمی‌دهند، توجه نکنید. بهتر است که نام شرکت‌های معتبر و درست را در خاطر داشته باشیم و یا در رابطه با شرکتی که اسمش درون تبلیغ است، تحقیقات لازم را به عمل بیاوریم. قطعاً باید منابع انسانی فعالی برای پاسخ دادن به سؤالات شما وجود داشته باشد.

3- انتظار یک رویه‌ی استخدام عادی را داشته باشید. صرفاً به این دلیل که قرار است به عنوان یک فرد دورکار استخدام شوید، دلیل نمی‌شود که رویه‌های شغلی عجیب‌وغریبی را پیش رویتان بگذارند. آن‌ها باید امتحان یا مصاحبه‌ای را از شما به عمل بیاورند. به همین منوال، لیست کارها و سؤالات آن‌ها باید فقط و فقط شامل موضوعاتی همچون تجربیات کاری، حقوق، مرخصی و پاداش باشد.

 • اگر بدون طی کردن هیچ رویه‌ی خاصی، ایمیلی مبنی بر تأیید شدن و استخدام شدن دریافت کردید، بدانید که ایمیل مورد نظر جعلی بوده و درصدد به دام انداختن شما هستند.

 

منبع: Wikihow


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up