راهنمای تصویری بازیابی رمز عبور اینستاگرام

اگر من رمز اینستاگرام خودم را فراموش کرده باشم، چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

اگر من رمز اینستاگرام خودم را فراموش کرده باشم، چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

اگر شما رمز خود را به یاد نمی‌آورید، می‌توانید با استفاده از آدرس ایمیل یا شماره تلفن یا حساب فیس‌بوک خود، رمز را بازنشانی کنید. اگر با این روش نتوانستید رمز خود را بازنشانی کنید، برنامه اینستاگرام خود را باز نموده تا از راهنمایی‌ها و کمک‌های اضافی آن کمک بگیرید.

بازنشانی رمز اینستاگرام با استفاده از آدرس ایمیل، شماره تلفن یا حساب فیس‌بوک

بازنشانی رمز اینستاگرام با استفاده از آدرس ایمیل، شماره تلفن یا حساب فیس‌بوک

برای بازنشانی رمز خود ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کنید. در صفحه‌ی ورود، روی گزینه Get help signing in که در زیر Log In قرار دارد، ضربه بزنید.

 • اندروید: گزینه Use Username or EmailSend an SMS یا Log In with Facebook را انتخاب کنید، سپس اطلاعات خود را وارد نموده و دستورات موجود در صفحه‌نمایش را دنبال کنید.
 • iOS: روی گزینه Username یا Phone ضربه بزنید. آدرس ایمیل، نام کاربری یا شماره تلفن خود را وارد کرده و سپس، گزینه Send Login Link را انتخاب کنید.

اگر رمز بازنشانی حساب اینستاگرام خودم را از طریق ایمیل دریافت نکردم، چه کاری انجام دهم؟

اگر شما ایمیلی که برای بازنشانی رمز است را دریافت نکردید، احتمال این وجود دارد که آن ایمیل در بین ایمیل‌های اسپم شما قرار گرفته باشد. همچنین امکان این هم وجود دارد، زمانی که برای اولین بار در اینستاگرام ثبت‌نام کردید، ایمیل خود را به‌طور اشتباه وارد کرده باشید.

برای پیدا کردن ایمیل بازنشانی رمز خود:

 • ایمیل‌های اسپم را در حساب ایمیل خود بررسی کنید.
 • اگر قبلاً اینستاگرام خود را به حساب فیس‌بوک خود متصل کرده‌اید، می‌توانید برای بازنشانی رمز خود از روش تأیید فیس‌بوک استفاده کنید.
 • با ارائه‌دهنده‌ی سرویس ایمیل خود ارتباط برقرار کنید تا مطمئن شوید از دامنه‌ی com ایمیل دریافت می‌کنید.

اگر هنگام ثبت‌نام در اینستاگرام، ایمیل خود را اشتباه وارد کرده باشید، راهی برای ورود به حساب کاربری خود ندارید.

اگر آدرس ایمیل من در طول بازنشانی رمز پیدا نشد، چه کاری انجام دهم؟

زمانی که شما برای بازنشانی رمز خود تلاش می‌کنید ولی اصلاً آدرس ایمیل خود را پیدا نمی‌کنید، این امکان وجود دارد که با یک ایمیل دیگر یا ایمیل اشتباه ثبت‌نام کرده باشید.

اگر با این مشکل روبرو شدید، راه‌های زیر را امتحان کنید:

 • روی گزینه Get help signing in که در بالای صفحه‌ی ورود قرار دارد، ضربه بزنید. سپس، گزینه Use Username or Email را انتخاب نمایید. آدرس‌های ایمیلی که احتمال ثبت‌نام با آن‌ها وجود دارد را وارد نموده و سپس، گزینه Next که در سمت بالا و راست قرار دارد را بزنید.
 • اگر شما قبلاً حساب فیس‌بوک خود را به اینستاگرام وصل کرده‌اید، می‌توانید با ضربه زدن روی گزینه Reset using Facebook، برای بازنشانی رمز از حساب فیس‌بوک خود استفاده کنید.

اگر نمی‌توانید به ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید، دسترسی پیدا کنید و قبلاً هم حساب اینستاگرام خود را به فیس‌بوک متصل نکرده باشید، راهی برای ورود به حساب اینستاگرام خود ندارید.

من ایمیل بازنشانی رمز را برای یک حساب اینستاگرام اشتباه دریافت می‌کنم

اگر شما ایمیل بازنشانی رمز را برای یک حساب اینستاگرام اشتباه دریافت می‌کنید، به این دلیل است که احتمالاً با یک آدرس ایمیل متفاوت با ایمیل ثبت‌نام کرده در تلاش برای ورود به حساب خود هستید.

برای اینکه دوباره به حساب درست خود دست پیدا کنید، یک ایمیل اضافی دیگری که احتمال استفاده از آن وجود دارد را امتحان کنید. اگر حساب اینستاگرام خود را به فیس‌بوک وصل کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از Facebook verification رمز خود را بازنشانی کنید.

اگر یک ایمیل بازنشانی دریافت کنم اما نتوانم وارد حساب خود شوم، چه کاری انجام دهم؟

اگر رمز خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید آن را بازنشانی کنید تا دوباره به حساب کاربری خود دست پیدا نمایید. سرویس ایمیل به شما توصیه می‌کند، فوراً با استفاده از آدرس ایمیل خود، ورود را امتحان کنید یا قبل از اینکه وارد حساب خود شوید، رمز خود را تغییر دهید.

اگر ایمیل بازنشانی رمز کار نمی‌کند:

 • در صورتی که رمز قبلی با مشکل روبرو شد، یک رمز بازنشانی جدید را امتحان کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که در ایمیل بازنشانی رمز، به جای ورود به اینستاگرام، گزینه in case the previous one expired را انتخاب کرده‌اید.
 • اگر به خاطر اینکه حدس می‌زنید حساب شما هک شده، می‌خواهید رمز خود را عوض کنید، در مورد هک شدن حساب مطالعه کنید.

خطایابی ایمیل و نام کاربری

نمی‌توانم حساب کاربری خود را پیدا کنم یا نام کاربری خودم را نمی‌دانم

اگر نمی‌توانید بعد از وارد کردن نام کاربری، حساب خود را پیدا کنید و وارد آن شوید:

 • اگر نام کاربری شما شامل کاراکترهای تکراری است، اطمینان حاصل کنید که آن را درست وارد کرده‌اید.

 • نام کاربری خود را بدون @ وارد کنید.

اگر فکر می‌کنید که حساب شما در معرض خطر قرار گرفته و نام کاربری‌تان تغییر یافته است:

 • بررسی کنید که از اینستاگرام، ایمیلی تحت عنوان تغییر اطلاعات حساب کاربری خود دریافت کرده‌اید.
 • به یکی از دوستان خود بگویید که به پروفایل شما برود و از نام کاربری فعلی شما اسکرین­شات بگیرد و برای شما بفرستد.

اگر نتوانم به ایمیل یا شماره تلفنی که قبلاً با آن در اینستاگرام ثبت‌نام کرده‌ام، دسترسی پیدا کنم، چه کاری انجام دهم؟

اگر نمی‌توانید به ایمیل یا شماره تلفنی که قبلاً با آن در اینستاگرام ثبت‌نام کرده‌اید، دسترسی پیدا کنید، می‌توانید آن ایمیل یا شماره تلفن را دوباره امتحان کنید یا پروفایل خود را با اطلاعات جدید به‌روزرسانی نمایید و اطلاعاتی مانند ایمیل یا شماره تلفن آن را تغییر دهید.

تلاش برای دسترسی دوباره به حساب ایمیل خود

اگر به حساب ایمیل خود دسترسی ندارید، می‌توانید از ارائه‌دهنده‌ی سرویس ایمیل درخواست کمک برای دسترسی به حساب خود بکنید. اگر رمز خود را فراموش کردید یا حسابتان هک شده است، ارائه‌دهنده‌های ایمیل زیادی راهی را به شما برای بازیابی دسترسی حساب پیشنهاد می‌کنند.

زمانی که شما به سیستم ارائه‌دهنده‌ی ایمیل خود وارد می‌شوید، ممکن است با گزینه‌ی  ?forget your password یا  ?trouble signing in روبرو شوید که با استفاده از این‌ها می‌توانید با آن‌ها تماس بگیرید یا درخواست پشتیبانی کنید. ممکن است نیاز باشد که یک شماره تلفن به آن‌ها ارائه دهید، به سؤالات امنیتی آن‌ها پاسخ دهید یا دیگر اطلاعاتی که برای تأیید درخواست دسترسی به حساب شما لازم است را در اختیار آنان بگذارید. کمکی از دست اینستاگرام برای دسترسی شما به حساب ایمیل خود برنمی‌آید.

تغییر ایمیل یا شماره تلفن حساب اینستاگرام

اگر نمی‌توانید به ایمیل یا شماره تلفنی که قبلاً با آن در اینستاگرام ثبت‌نام کرده‌اید، دسترسی پیدا کنید، می‌توانید آن ایمیل یا شماره تلفن را دوباره امتحان کنید یا پروفایل خود را با اطلاعات جدید به‌روزرسانی کنید. مطمئن باشید که شما می‌توانید باز برای دسترسی به حساب اینستاگرام خود تلاش کنید و همچنین شخص دیگری نمی‌تواند با ایمیل یا شماره تلفن دیگری که استفاده نکرده‌اید، به حساب شما دسترسی پیدا کند.

نکته: قبل از اینکه شروع کنید، مطمئن باشید که می‌توانید با استفاده از ایمیل، شماره تلفن یا حساب فیس‌بوک به اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید. اگر نتوانید به اینستاگرام و قسمت تنظیمات پروفایل خود دست پیدا کنید، دیگر امکان این وجود ندارد که بتوانید ادامه دهید.

هر زمان که وارد اینستاگرام شدید می‌توانید یاد بگیرید که چگونه از پروفایل اینستاگرام، ایمیل خود را تغییر دهید. اگر قبلاً با استفاده از حساب فیس‌بوک خود ثبت‌نام کرده‌اید، ایمیل شما همان ایمیلی است که در فیس‌بوک خود استفاده کرده‌اید. اگر ثبت‌نام شما در اینستاگرام یا فیس‌بوک با شماره تلفن انجام نشده است، پس ایمیلی مرتبط با حساب کاربری شما وجود نخواهد داشت ولی در صورت تمایل می‌توانید آن را اضافه کنید.

بعد از اینکه ایمیل حساب خود را تغییر دادید، هر دو ایمیل اصلی و جدید درخواست تأیید یا رد تغییر را دریافت می‌کنند.

من نمی‌توانم به حساب خودم دسترسی پیدا کنم تا ایمیل یا شماره تلفن خودم را تغییر دهم

اگر به حساب کاربری خود دسترسی ندارید تا ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را تغییر دهید:

1- برنامه اینستاگرام را در گوشی خود باز کنید. آخرین آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که به یاد دارید را وارد کنید.

2- روی گزینه ?Forgot password ضربه بزنید.

3- گزینه ?Need more help را انتخاب نمایید.

4- دستورات موجود در صفحه‌نمایش را دنبال کنید تا درخواست پشتیبانی ثبت شود.

با اینکه من به تازگی در اینستاگرام ثبت‌نام نکرده‌ام ولی ایمیلی دریافت کرده‌ام که به من می‌گوید شما در اینستاگرام حساب جدیدی ایجاد کردید.

احتمال دارد که شخصی هنگام ثبت‌نام در اینستاگرام به‌طور اشتباهی ایمیل شما را وارد کرده باشد. برای حذف ایمیل خود از این حساب:

1- اگر حساب اینستاگرام دارید، از آن خارج شوید. قبل از خارج شدن مطمئن شوید که به ایمیل فعلی حساب اینستاگرام خود دسترسی دارید. اگر حساب اینستاگرام ندارید، مرحله‌ی 2 را انجام دهید.

2- روی گزینه let us know که در پایین ایمیل  Welcome to Instagram قرار دارد، کلیک کنید تا به اینستاگرام بگویید که من این اکانت را ایجاد نکرده‌ام.

شما باید بتوانید با این ایمیل حساب جدیدی ایجاد کنید یا به حساب موجود خود اضافه کنید.

فکر می‌کنم که حساب اینستاگرام من هک شده است

اگر شما فکر می‌کنید که حسابتان هک شده و از کنترل خارج شده است، می‌توانید کارهایی را برای بالا بردن امنیت حساب خود انجام دهید.

فکر می‌کنم که حساب اینستاگرام من هک شده است

ایمیل خود را بررسی کنید که از اینستاگرام پیامی دریافت کرده‌اید؟

اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کردید که به شما در مورد تغییر ایمیل‌تان خبر داد، می‌توانید با استفاده از گزینه‌ی revert this change، تغییر انجام شده را لغو کنید و به حالت قبلی برگردانید. اگر اطلاعات دیگر حساب شما مانند رمز تغییر یافت یا نتوانستید تغییر ایجاد شده در ایمیل خود را لغو کنید، این حساب را به اینستاگرام گزارش کنید.

گزارش این حساب کاربری

اگر نتوانستید حساب خود را بازیابی کنید، آن را به اینستاگرام گزارش کنید.

اندروید

1- در صفحه‌ی ورود، روی گزینه Get help signing in که در زیر Log In قرار دارد، ضربه بزنید.

2- نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید و سپس، گزینه Next را بزنید.

3- گزینه ?Need more help را انتخاب کرده و دستورات موجود در صفحه را دنبال کنید.

 • مطمئن باشید که آدرس ایمیلی را وارد می‌کنید که دارای امنیت بالا است و فقط شما به آن دسترسی دارید. هر زمان که درخواست خود را ثبت کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام باشید تا پس از دریافت آن گام‌های بعدی را طی کنید.

سیستم‌عامل iOS  (iphone)

1- به صفحه‌ی ورود بروید، روی گزینه ?Forgot password ضربه بزنید.

2- گزینه ?Need more help را که در زیر Send Login Link قرار دارد، انتخاب نموده و دستورات موجود در صفحه را دنبال کنید.

 • مطمئن باشید که آدرس ایمیلی را وارد می‌کنید که دارای امنیت بالا است و فقط شما به آن دسترسی دارید. هر زمان که درخواست خود را ثبت کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام باشید تا پس از دریافت آن گام‌های بعدی را طی کنید.

تأیید هویت حساب های اینستاگرام

زمانی که درخواست خود را ثبت کردید، باید یک جواب ایمیل خودکار از تیم امنیت دریافت کنید که به اینستاگرام کمک می‌کند که هویت شما را شناسایی کند. اینستاگرام ممکن است یکی از 2 مورد زیر را از شما بخواهد:

 • یک عکس از خودتان که در یک کاغذ سفید نگه‌داری شود و کدی که از طرف اینستاگرام فرستاده شده است به صورت دستی روی آن نوشته شده باشد.
 • آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید و نوع دستگاهی که در زمان ثبت‌نام استفاده کرده‌اید. (نمونه: iPhone، Android، iPad و غیره)

زمانی که اطلاعات لازم را برای کمک کردن در شناسایی هویت خود به اینستاگرام ارائه کردید، اینستاگرام دستورات خاصی را برای شما می‌فرستد که بتوانید با استفاده از ایمیلی که ارائه داده‌اید، حساب خود را بازیابی کنید.

اگر هنوز هم می‌توانید وارد حساب اینستاگرام خود شوید:

اگر فکر می‌کنید که حساب شما هک شده است و هنوز هم می‌توانید وارد حساب خود شوید، در ادامه مواردی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها امنیت حساب خود را حفظ کنید:

 • رمز خود را تغییر دهید یا ایمیل خود را بازنشانی کنید.
 • در این مورد، استفاده از برنامه‌های دیگر را لغو کنید.
 • برای ایجاد امنیت بیشتر، تأیید دومرحله‌ای هویت را فعال کنید.

اگر حساب اینستاگرام من غیرفعال شده باشد، چه کار کنم؟

اگر حساب اینستاگرام شما غیرفعال شد، پیامی دریافت می‌کنید که به شما می‌گوید چه زمانی قصد ورود به اینستاگرام را داشته‌اید. حساب‌هایی که مطابق با شرایط و قوانین جامع اینستاگرام نیستند ممکن است بدون هیچ هشداری غیرفعال شوند. اینستاگرام پیشنهاد می‌کند که شما پست‌هایی که در همه‌ی حساب‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند را بررسی کنید و ببینید که مطابق قوانین و شرایط هستند یا نه؟

اگر فکر می‌کنید که حساب شما به صورت اشتباهی غیرفعال شده است، می‌توانید با باز کردن برنامه، وارد کردن نام کاربری و رمز کاربری و پیروی از دستورات موجود در صفحه‌نمایش، تصمیم خود را بگیرید.

اگر پیام مربوط به غیرفعال شدن حساب را مشاهده نکردید، احتمالاً با یک مشکل ورود به سیستم مواجه هستید. اگر حساب کاربری شما توسط خودتان یا شخص دیگری که رمز شما را می‌داند، حذف شود راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد. شما می‌توانید با استفاده از ایمیلی که قبلاً استفاده کرده‌اید، یک حساب جدید ایجاد کنید اما ممکن است نتوانید همان نام کاربری قبلی را به آن اختصاص دهید.

 

منبع: Instagram


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up