راهنمای ارسال پست و اضافه کردن موقعیت مکانی در اینستاگرام

چگونه یک عکس را ارسال کنم؟

برای بارگذاری یک عکس یا عکس گرفتن، در ابتدا در پایین صفحه آیکون  + را انتخاب کنید:

 • برای بارگذاری عکس، در آیفون از درون گوشی‌تان Liberary را انتخاب کرده یا در اندروید Gallery را انتخاب کرده و عکسی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید.

 • برای گرفتن عکسی جدید، Photo را در پایین صفحه بزنید، سپس آیکون ضبط را بزنید، می‌توانید از آیکون چرخش برای عوض کردن دوربین جلو و عقب گوشی خود استفاده نمایید. همچنین با انتخاب آیکون فلش می‌توانید فلش دوربین خود را تنظیم کنید.

زمانی که عکسی گرفتید یا بارگذاری کردید، می‌توانید ویرایش‌هایی نظیر قرار دادن جلوه (افکت)، عنوان و … روی آن انجام دهید و آن را ارسال کنید. همچنین می‌توانید فیلم نیز ارسال کنید.

چطور پستی با چندین تصویر یا فیلم ارسال کنم؟

شما می‌توانید در یک پست حداکثر تا 10 تصویر یا فیلم قرار دهید و آن را به عنوان یک پست ارسال کنید.

1- آیکون + را بزنید، سپس Liberary در آیفون یا Gallery در اندروید را در پایین صفحه انتخاب کنید.

2- آیکون انتخاب چند تصویر را برگزینید.

3- تا 10 تصویر و فیلم از گوشی خودتان انتخاب کنید. برای ویرایش هر تصویر یا فیلم آن را انتخاب کرده و صفحه را لمس کرده تا آن را مطابق قاب ویرایش کنید. این را نیز در ذهن داشته باشید که الگویی (مربعی، مستطیل ایستاده، مستطیل خوابیده) که برای آن‌ها انتخاب می‌کنید بر روی تمامی آن‌ها اعمال می‌شود. نمی‌توانید برای هر تصویر یا فیلم الگویی متفاوت ایجاد کنید. زمانی که به انتخاب عکس یا فیلم پایان رسید، در بالا سمت راست Next را بزنید.

4- در پایین صفحه فیلتر مورد نظر را انتخاب کنید تا روی همه‌ی تصاویر و فیلم‌ها اعمال شود یا اینکه آن‌ها را به صورت تکی انتخاب کرده و برای هرکدام یک فیلتر مجزا انتخاب کنید.

5- برای تغییر ترتیب فیلم‌ها و تصاویر، ابتدا آن‌ها را گرفته سپس آن فایل را به نقطه‌ای که می‌خواهید ببرید و رها کنید. برای پاک کردن یک تصویر یا فیلم آن را گرفته و در بالای صفحه به داخل آیکون سطل زباله بیندازید. زمانی که کارتان به پایان رسید، در بالای صفحه سمت راست Next را انتخاب کنید.

6- می‌توانید یک عنوان و موقعیت مکانی برای پست خود انتخاب کنید و کسی را در هر تصویری تگ کنید. Tag People را انتخاب کرده و عکسی را که می‌خواهید پیدا کرده و شخص مورد نظر را به آن تگ کنید.

7- گزینه Share را بزنید.

در Feed، اولین تصویر یا فیلمی که در پست‌تان هست را با تعدادی نقطه به صورت افقی در زیر آن می‌بینید. افراد می‌توانند در این قسمت جستجو کرده و دیگر تصاویر و فیلم‌ها را مشاهده کنند. در پروفایل‌تان، اولین تصویر یا فیلم را مشاهده می‌کنید که در بالا سمت راست آن آیکون انتخاب چند تصویر وجود دارد. از داخل پروفایل‌تان می‌توانید پست را انتخاب کرده و سپس آن را مرور کرده و تصاویر و فیلم‌های به اشتراک گذاشته شده را مشاهده کنید.

افراد می‌توانند در پست شما نظر بگذارند و آن را لایک کنند، درست مثل یک پست معمولی. نظرات و لایک ها برای کل پست قرار می‌گیرند و نه برای هر تصویر یا فیلم.

بعد از اینکه پستی با چندین تصویر و فیلم ارسال کردید می‌توانید، عنوان و موقعیت مکانی و حساب کاربری که در پست‌تان تگ کردید را ویرایش کنید، اما قادر به تنظیم مجدد ترتیب آن‌ها، ویرایش یا حذف بخشی از آن‌ها نخواهید بود. در این صورت می‌بایست کل پست را حذف نمایید.

این را در ذهن داشته باشید که پست‌های حاوی چندین فیلم و تصویر زمان بیشتری برای بارگذاری نیاز دارند، اگر پست شما حاوی چندین فیلم است مطمئن شوید که به یک شبکه‌ی اینترنت قابل اتکا متصل هستید.

چگونه قبل از به اشتراک‌گذاری، یک عنوان به تصاویر و فیلم‌ها اضافه کنم؟

1- تصویر یا فیلمی تهیه کنید یا آن را از درون گوشی خود انتخاب کنید، همچنین می‌توانید به آن‌ها جلوه‌ی مورد نظر خود را اضافه کنید.

2- به قسمت Write a caption بروید و آن را انتخاب کنید.

3- عنوان مورد نظر خود را وارد کنید و OK در آیفون یا Shre در اندروید را بسته به مدل گوشی خود بزنید.

4- گزینه Share را انتخاب کنید.

در این قسمت بیاموزید که چگونه برای پست ارسال شده عنوان قرار دهید یا آن را ویرایش کنید.

چطور برای یک پست ارسال شده، عنوان قرار دهم یا آن را ویرایش یا حذف کنم؟

می‌توانید عنوان را به عکس یا فیلمی که قبلاً به اشتراک گذاشتید اضافه کنید، همچنین می‌توانید عنوانی را که قبلاً وارد کرده‌اید ویرایش یا حذف کنید.

 • آیکون بیشتر را انتخاب کنید.

 • گزینه Edit را بزنید.

 • تغییرات مورد نظر را انجام داده و با توجه به مدل گوشی خود Done (آیفون) یا آیکون تیک (اندروید) را بزنید.

 

وقتی که در زیر یک پست آیکون کامنت را می‌زنید، کلمه‌ی Edited ممکن است بالای عنوانی که ویرایش شده قرار بگیرد.

چگونه قسمتی از عکسم را برش دهم؟

پس از انتخاب و آپلود عکس، می‌توانید این کار را انجام دهید.

1- به بخش Edit و سپس Adjust بروید.

2- صفحه را لمس کرده و بزرگنمایی کنید، سپس آن را به گونه‌ای که اندازه قاب باشد ویرایش کنید، از شبکه‌ای که در اختیارتان قرار گرفته در انجام این کار کمک بگیرید.

 • برای لغو تغییرات ایجاد شده Cancel و برای ذخیره تغییرات Done را انتخاب کنید.

 

همچنین می‌توانید به تصاویر خود جلوه اضافه کنید.

چگونه یک عکس را صاف کنم؟

زمانی که از دوربین درون برنامه استفاده می‌کنید و عکسی می‌گیرید یا عکسی از گوشی خود به برنامه بارگذاری می‌کنید، می‌توانید از طریق ابزار Adjust عکس خود را صاف کنید.

1- با گوشی خود عکسی بگیرید یا بارگذاری کنید سپس در پایین صفحه Edit را انتخاب کنید.

2- گزینه Adjust را انتخاب کرده و سپس آن را به چپ و راست بکشید تا عکس را صاف کنید، از شبکه‌ای که در اختیار شماست استفاده کنید تا قاب تصویر را تنظیم کنید.

3- برای لغو تغییرات ایجاد شده Cancel و برای ذخیره تغییرات Done را انتخاب کنید.

چگونه عکسی را در اینستاگرام بچرخانم؟

شما می‌توانید عکس‌هایتان را بچرخانید، برای انجام این کار گام‌های زیر را دنبال کنید:

 • در پایین صفحه Edit و سپس Adjust را بزنید.
 • آیکون چرخش را برای چرخاندن عکستان بزنید.

 • برای لغو تغییرات ایجاد شده Cancel و برای ذخیره تغییرات Done را انتخاب کنید.

چطور عکس‌های اینستاگرام را در گوشی خود ذخیره کنم؟

شما می‌توانید عکس‌هایی را که در اینستاگرام ویرایش کردید و به آن‌ها جلوه دادید را در گوشی خود ذخیره کنید.

نحوه ذخیره کردن عکس مورد نظر در گوشی:

1- به پروفایل خود رفته و آیکون بیشتر را بزنید.

2- به مسیر  Settings > Original Photos در آیفون و Original Posts در اندروید بروید.

3- گزینه Next را زده تا بسته به نوع گوشی خود، Save Original Photos در آیفون و Save Original Posts در اندروید، روشن شود.

وقتی که این گزینه را روشن کردید هر پستی که در اینستاگرام ارسال می‌کنید در گوشی شما نیز ذخیره می‌شود.

نکته: افرادی که از گوشی‌های اندروید استفاده می‌کنند ممکن است تأخیری را در ظاهر شدن عکسشان در گوشی خود تجربه کنند.

وقتی که عکسی را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارم، اندازه تصویر چقدر است؟

وقتی که شما از اینستاگرام استفاده می‌کنید، صرف‌نظر از اینکه اینستاگرام شما بر روی آیفون است یا گوشی‌های اندروید، ما تصاویر شما را در بهترین کیفیت ممکن بارگذاری می‌کنیم (حداکثر تا عرض 1080 پیکسل).

زمانی که عکسی ارسال می‌کنید که بین 320 و 1080 پیکسل است، آن تصویر در سایز اصلی خود باقی می‌ماند، البته به شرطی که نسبت تصویر آن 1.91:1 و 4:5 باشد. (تصویری با ارتفاع 566 و 1350 پیکسل و عرض 1080 پیکسل). اگر نسبت تصویر شما قابل پشتیبانی نباشد، داخل یک قاب از پیش تعیین شده اطراف آن بریده می‌شود تا تبدیل به شکل مورد پذیرش ما شود. اگر تصویری با اندازه‌ی کوچک‌تر ارسال کنید، ما آن‌ را بزرگ‌تر کرده تا به اندازه‌ی عرض 320 پیکسل برسد. اگر تصویری با اندازه بزرگ‌تر ارسال کنید، ما اندازه‌ی آن را کاهش داده و به 1080 می‌رسانیم.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که تصویر شما با عرض 1080 پیکسل ارسال شود نکات زیر را بخوانید:

 • آخرین نسخه‌ی اینستاگرام را دریافت کنید.
 • عکسی با اندازه‌ی حداقل 1080 پیکسل و نرخ نسبت تصویر بین 1.9:1 و 4:5 ارسال کنید.
 • حتماً از دوربینی با کیفیت بالا استفاده کنید زیرا گوشی‌های مختلف، عکس‌هایی با کیفیت‌های مختلفی ارائه می‌کنند.

ارسال ویدیو

چطور یک فیلم ارسال کنم؟

برای ارسال یا ضبط یک فیلم ابتدا در پایین صفحه آیکون  + را انتخاب کنید:

 • برای بارگذاری ویدیو بسته به نوع گوشی‌تان به قسمت Liberary در آیفون یا Gallery در اندروید رفته و فیلمی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید.

 • برای ضبط یک فیلم Video را انتخاب و آیکون ضبط را نگه داشته تا ضبط فیلم آغاز شود و برای متوقف نمودن ضبط انگشت خود را بردارید. می‌توانید این کار را چندین مرتبه انجام دهید و چندین فیلم ضبط کنید. همچنین می‌توانید با آیکون  چرخش دوربین جلو و عقب را عوض کنید.

 

این را در ذهن داشته باشید که حداکثر طول فیلم 60 ثانیه است، زمانی که فیلم خود را بارگذاری یا ضبط کردید، می‌توانید به آن فیلتر، عنوان و موقعیت مکانی اضافه کرده و آن را ارسال کنید.

توجه: نمی‌توانید از روی یک رایانه شخصی فیلم ضبط کرده یا بارگذاری کنید.

چند ثانیه می‌توانم فیلم ضبط کنم؟

فیلم شما می‌تواند بین 3 تا 60 ثانیه باشد.

چگونه می‌توانم یک ویدیو با چندین قسمت ضبط کنم؟

در پایین صفحه آیکون + را بزنید، سپس فیلم را انتخاب کنید. برای شروع ضبط، آیکون ضبط را بزنید و نگه دارید. برای گرفتن چندین قسمت فیلم، انگشت خود را از روی آیکون ضبط بردارید تا فیلم به حالت pause (مکث) برود. وقتی آماده برای ضبط قسمت‌های بعدی خود شدید، دوباره دکمه ضبط را فشار دهید و نگه دارید.

برای حذف قسمت‌های قبلی فیلم خود، Delete را زده و تأیید کنید.

در نظر داشته باشید که حداکثر طول ویدیو 60 ثانیه است.

چگونه می‌توانم یک ویدیو با چندین قسمت بارگذاری کنم؟

این ویژگی در حال حاضر فقط بر روی IOS فعال است.

می‌توانید فیلمی با چندین قسمت بارگذاری کنید.

1- آیکون + را بزنید.

2- گزینه Liberary را زده و فیلم یا فیلم‌هایی که می‌خواهید بارگذاری کنید را انتخاب کنید و Next را بزنید.

3- گزینه Trim را زده و سپس آیکون + را بزنید.

4- هر فیلم دیگری را که می‌خواهید انتخاب کنید و در نهایت Done را بزنید.

5- Share را بزنید.

شما می‌توانید هر فیلمی را انتخاب و ویرایش کنید یا ترتیب آن‌ها را جابه‌جا کنید، در نظر داشته باشید که می‌توانید برای فیلم‌های خود فیلتر، جلوه، عنوان و موقعیت مکانی انتخاب کنید. در صورتی که ترجیح می‌دهید می‌توانید فیلم خود را در چند قسمت ضبط کنید.

در نظر داشته باشید که فیلم‌هایی که از چندین قسمت تشکیل شده‌اند به صورت مربعی نشان داده می‌شوند نه به صورت افقی یا عمودی.

آیا می‌توانم ببینم یک فیلم چند مرتبه مورد مشاهده قرار گرفته؟

در پایین یک فیلم می‌توانید ببینید که آن فیلم چند مرتبه دیده شده است. تعداد بازدیدهای یک فیلم برای کسانی که پست را می‌بینند قابل مشاهده است. این را به خاطر داشته باشید که در پست‌هایی که از چندین فیلم یا تصویر تشکیل شده‌اند نمی‌توانید تعداد دیده شدن تک‌تک آن فیلم‌ها یا تصویرها را مشاهده کنید.

شمارنده‌ی تعداد بازدید یک فیلم، تکرار فیلم‌ها را حساب نمی‌کند و یک بازدید زمانی به این عدد اضافه می‌شود که حداقل 3 ثانیه یا بیشتر از فیلم دیده شود.

این را نیز در خاطر داشته باشید که شمارنده‌ی تعداد بازدید تنها برای فیلم‌هایی قابل رؤیت است که از تاریخ 19 نوامبر 2015 به بعد در اینستاگرام قرار گرفتند.

چطور لایک های یک فیلم را ببینم؟

برای دیدن لایک های یک فیلم، اول شمارنده‌ی تعداد بازدید را انتخاب کنید و از آنجا می‌توانید تعداد لایک ها و کسانی که لایک کرده‌اند را ببینید.

چرا در فیلم من بازدیدها شمرده نمی‌شود؟

ممکن است زمانی طول بکشد قبل از اینکه تعداد بازدید بروز رسانی شود، اگر تعداد بازدید در فیلم‌های شما نشان داده نمی‌شوند، مدتی بعد مجدداً امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید تعداد بازدید تک‌تک فیلم‌هایی را که به صورت پست چندین قسمتی ارسال کردید ببینید.

همچنین در نظر داشته باشید که تعداد بازدیدها فقط مربوط به داخل برنامه اینستاگرام است و نه از دیگر برنامه‌ها و رایانه‌ها. اگر حساب شما بر روی خصوصی تنظیم شده، ممکن است قادر به دیدن تعداد بازدید نباشید تا زمانی که آن تعداد بازدید به عدد مشخصی برسد.

شمارنده‌ی تعداد بازدید تنها برای فیلم‌هایی قابل رؤیت است که از تاریخ 19 نوامبر 2015 به بعد در اینستاگرام قرار گرفتند.

اضافه کردن موقعیت مکانی

چگونه قبل از ارسال عکس یا فیلم موقعیت مکانی به آن اضافه کنم؟

پس از گرفتن یا بارگذاری یک فیلم یا عکس می‌توانید موقعیت مکانی برای آن انتخاب کنید.

برای اینکار:

1- Add Location را بزنید.

2- موقعیت مکانی خود را یافته و انتخاب کنید.

3- Share را بزنید.

همچنین می‌توانید یک رویداد عمومی فیس‌بوک را به عنوان موقعیت مکانی انتخاب کنید. درست مثل یک صفحه‌ی موقعیت مکانی، می‌توانید نام رویداد را زده تا تمام تصاویر و فیلم‌ها را ببینید.

همچنین می‌توانید موقعیت مکانی تصاویر یا فیلم‌های ارسالی خود را ویرایش کنید.

چگونه موقعیت مکانی یک پست ارسال شده را ویرایش کنم؟

شما می‌توانید موقعیت مکانی تصاویر یا فیلم‌های ارسالی خود را ویرایش کنید.

1- برای اضافه کردن یا ویرایش موقعیت مکانی در ابتدا آیکون بیشتر را زده سپس Edit را بزنید.

2- Add Location را زده و موقعیت مکانی خود را انتخاب کنید.

3- برای ویرایش، نام موقعیت مکانی را انتخاب کنید و در گوشی‌های IOS گزینه Remove Location یا Change Location را بزنید. در گوشی‌های اندروید Select Other Location یا X را از داخل Select a Location Page بزنید.

چگونه یک موقعیت مکانی جدید ایجاد کنم؟

اگر موقعیت مکانی عمومی‌ای که به دنبال آن هستید وجود ندارد، می‌توانید در فیس‌بوک آن را ایجاد کنید.

تنها صفحاتِ با موقعیت مکانی عمومی قابل اضافه شدن به پست‌های اینستاگرام شما هستند.

برای ایجاد یک موقعیت مکانی جدید، در گوشی خود وارد فیس‌بوک شده و آن موقعیت مکانی را ایجاد کنید، زمانی که این کار را انجام دادید می‌توانید آن را به پست‌های اینستاگرام خود اضافه کنید یا آن را جستجو کنید.

 

منبع: Instagram


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up