دستور پخت کدو پنیری با فلفل قرمز تنوری

این کدوهای پر محتوی و بدون گوشت بسیار خوشمزه هستند. برای تهیه‌ی این کدوها از 3 نوع پنیر و نیز یکی از دوست‌داشتنی‌ترین مواد غذایی (فلفل قرمز تنوری) استفاده می‌کنیم. ترکیب فلفل با پنیر و ریحان، رنگ و طعم بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. به بخش دستور تهیه مراجعه کنید یا ادامه‌ی مقاله را بخوانید تا با نحوه‌ی تهیه‌ی آن آشنا شوید.

کدو پنیری با فلفل قرمز تنوری

نحوه‌ی درست کردن کدو پنیری با فلفل قرمز تنوری

این دستور تهیه‌ی زوکینی به حدی خوب است که بارها و بارها آن را درست خواهید کرد.

این غذا مناسب شب‌های شلوغ و نیز زمان‌هایی است که تفریح و سرگرمی کافی را از خود دریغ کرده‌اید.

دلایل محبوبیت این دستور غذایی به شرح زیر هستند

 • ترکیب 3 نوع مختلف از پنیر، فلفل قرمز تنوری و ریحان باعث می‌شود این غذا بسیار لذیذ شود.
 • تنها 30 دقیقه برای آماده کردن غذا کافی است. بیشتر این زمان صرف تنوری کردن می‌شود.
 • این کدوها سبک، کم کالری و بدون گوشت هستند. آن‌ها وزن شما را زیاد نمی‌کنند.
 • آن‌ها رنگارنگ هستند. کدوها یک نمونه‌ی بارز از غذاهای شاد محسوب می‌شوند.
 • شما می‌توانید کدو (زوکینی) را به روش‌های مختلف درست کنید. برای این کار به توفوی خرد شده، برنج، کینوا، انواع و اقسام لوبیا نیاز خواهید داشت.

کدو

نحوه‌ی تهیه‌ی کدو قایقی

زمان آماده‌سازی این غذا کوتاه است. تنها کار مورد نیاز نصف کردن کدو در امتداد طول آن است.

با استفاده از یک قاشق، یک حفره در وسط آن ایجاد کنید. لازم نیست زیاد از داخل کدو بر دارید. فقط به اندازه‌ای بردارید که بتوانید پنیر ریکوتا و فلفل را داخل آن بگذارید. در واقع علت نام‌گذاری همین است، برداشتن بخشی از کدو آن را شبیه قایق می‌کند.

سپس کدوهای نصف شده را به روغن زیتون و نمک آغشته کنید. سمت‌های برش خورده را داخل ظرف خوراک‌پزی قرار دهید و تا 15 دقیقه حرارت دهید تا کاملاً نرم و پخته شوند.

در این مرحله داخل کدوها را با پنیر پارمزان، پنیر ریکوتا و فلفل قرمز تنوری خرد شده پر کنید. برای سادگی از فلفل قرمز تنوری از قبل آماده شده استفاده می‌شود. امکان تنوری کردن مستقیم فلفل‌ها همواره وجود خواهد داشت. روی غذا پنیر موزارلا می‌ریزیم و غذا را به داخل فر برمی‌گردانیم تا پخت تکمیل شود.

و غذا آماده است. زوکینی گیاهی ساده و شکم پر که زیر 30 دقیقه تهیه می‌شود.

کدو پنیری با فلفل قرمز تنوری

زمان آماده‌سازی: 5 دقیقه، زمان پخت: 25 دقیقه، مجموع: 30 دقیقه

این کدوهای قایقی گیاهی بسیار خوشمزه هستند. سه نوع پنیر به‌علاوه ی یکی از محبوب‌ترین مواد غذایی (فلفل قرمز تنوری) برای تهیه‌ی آن‌ها بکار می‌روند. ترکیب فلفل با پنیر و ریحان، رنگ و طعمی باورنکردنی را ایجاد می‌کند. از قایق‌های کدو به‌عنوان غذای اصلی خود لذت ببرید، یا می‌توانید آن‌ها را به عنوان غذای جانبی در کنار وعده‌ی اصلی میل کنید. افزودن گوشت بوقلمون یا سوسیس به مخلوط پنیر ریکوتا و فلفل ارزش پروتئینی غذایتان را تقویت می‌کند. توفوی خرد شده، کینوا، برنج و حتی نخود پخته یا کنسروی همگی بر خوشمزه شدن غذا می‌افزایند.

مواد غذایی مورد نیاز

 • 4 کدو متوسط
 • 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • فلفل سیاه و نمک تازه
 • 1/4 پیمانه (فنجان) پنیر ریکوتا
 • 2 قاشق غذاخوری پنیر پارمزان خرد شده
 • 1/2 پیمانه پنیر موزارلای خرد شده
 • 1 فلفل قرمز تنوری آماده
 • چند عدد برگ ریحان تکه تکه شده

مراحل پخت کدو (زوکینی) پنیری با فلفل قرمز تنوری

1- فر را روی 425 درجه‌ی فارنهایت تنظیم کنید. سینی را با ورق آلومینیومی، سیلیکونی یا کاغذی بپوشانید.

2- کدو را در امتداد طول آن نصف کنید. با استفاده از یک قاشق مسیری را در بخش داخلی کدو ایجاد کنید. حالتی شبیه قایق ایجاد می‌شود.

3- کدو را به روغن زیتون و نمک آغشته کنید. کدوها را از سمت برش خورده داخل سینی قرار دهید. تا 12 دقیقه به پختن ادامه دهید تا زمانی که آن‌ها نسبتاً نرم شوند.

4- در همین حال فلفل قرمز تنوری را به قطعات کوچکی تقسیم کنید. فلفل را با پنیر ریکوتا و پارمزان مخلوط کنید.

5- کدوها را بر گردانید و مخلوط فلفل – ریکوتا را بین قایق‌های زوکینی تقسیم کنید. روی مخلوط موزارلا ریخته و کدوها را به داخل فر برگردانید و 8 الی 10 دقیقه حرارت دهید. هدف این است که پنیر ذوب شود و زوکینی نرم شود. در صورتی که پنیر کاملاً پخته نشده باشد، درجه‌ی فر را زیاد کنید و 1 الی 2 دقیقه دیگر حرارت دهید تا حباب‌هایی روی پنیر ایجاد شود یا رنگ آن کاملاً قهوه‌ای شود. سپس کاغذ را جدا کنید.

6- این غذا را همراه با ریحان و فلفل سیاه تازه که روی زوکینی قرار داده می‌شود، سرو کنید.

نکات تکمیلی

 • بخش دخال از کدو را در تخم‌مرغ نیمرو شده، سالاد یا سوپ مصرف کنید. همچنین می‌توانید آن را قطعه‌قطعه کرده و به مخلوط ریکوتا – فلفل بیفزایید.
 • اطلاعات غذایی: اطلاعات غذایی ارائه شده تخمینی هستند.

اطلاعات غذایی هر وعده

هر کدو نصف شده آماده به این روش دارای 120 کالری، 9.4 گرم چربی کل، 4.1 گرم چربی اشباع، 20.8 میلی‌گرم کلسترول، 289.9 میلی‌گرم سدیم، 2.8 گرم کربوهیدرات، 0.7 گرم کربوهیدرات، 1.5 گرم قند و 6.2 گرم پروتئین است.

 

منبع: Inspiredtaste


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up