علت و درمان سیاهی و حلقه‌های تیره‌ دور چشم

هر شخصی ممکن است در زندگی به علت قرار گرفتن در شرایطی مانند بی‌خوابی، کار کردن زیاد با لپ‌تاپ و مطالعه بیش از حد دچار خستگی شود و این خستگی به صورت تیرگی دور چشم در او ظاهر شود، در این حالت است که باید راه‌های پنهان کردن این تیرگی‌ها را یاد بگیرید. در این مورد با افراد حرفه‌ای مصاحبه‌ای به عمل آمده و تجارب پنهان کردن این تیرگی‌ها با استفاده از آرایش کردن، در اختیار شما قرار داده می‌شود:

نحوه‌ی پنهان کردن تیرگی دور چشم

نحوه‌ی پنهان کردن تیرگی دور چشم

به طور کلی، پنهان کردن سیاهی و تیرگی‌ دور چشم طی 3 مرحله انجام می‌گیرد:

پنهان کردن تیرگی دور چشم با پنکیک

1- روی کل صورت خود، پنکیک بزنید. این پنکیک یک لایه‌ی اصلی روی پوست شما ایجاد می‌کند که باعث می‌شود از کانسیلر کمتر استفاده کنید.

کانسیلری با تن قرمز

2- از کانسیلری با تن قرمز مایل به قهوه‌ای یا نارنجی پر رنگ استفاده کنید تا بتوانید با ایجاد ترکیب رنگی هماهنگ با تیرگی، آن‌ها را محو کنید.

3- یک لایه دیگری از پنکیک برای هماهنگی با کانسیلر روی صورت خود ایجاد کنید تا به خوبی با هم ترکیب شوند.

اگر می‌خواهید تیرگی‌های دور چشم خود را به آسانی از بین ببرید تا رنگ تمامی قسمت‌های صورتتان یکدست و هماهنگ باشند، کانسیلر مناسبی انتخاب کنید:

1- ابتدا، پوست خود را تمیز و مرطوب کنید و روی آن مقداری پرایمر بمالید. این کار باعث می‌شود یک پایه‌ی عالی برای آرایش خود داشته باشید.

پنکیک‌ها چندکاره

2- با استفاده از پنکیک روی کل صورت خود سایه ایجاد کنید. برخی پنکیک‌ها چندکاره هستند و به عنوان کانسیلر نیز عمل می‌کنند به این صورت که یک لایه‌ی پوششی روی تیرگی‌ها ایجاد می‌کنند که شما را قادر می‌سازد از کانسیلر کمتری استفاده کنید.

برس

3- در این مرحله نیاز به یک برس خواهید داشت تا با اعمال ضربه‌های کوتاه روشنایی‌هایی در اطراف چشم خود ایجاد کنید. برس بالا می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای این کار باشد.

4- با استفاده از یک براش سر کج، کانسیلر موجود در لبه‌های اطراف چشم را پخش کنید تا با رنگ کل صورت هماهنگ شود.

پد اسفنجی

5- با استفاده از یک پد اسفنجی، مقداری کرم پودر را روی کانسیلر پخش کنید و فشار دهید. این کار باعث می‌شود که کانسیلر در طول روز ثابت بماند و پاک نشود.

اسپری آب‌رسان

6- در آخر، کل صورت خود را با استفاده از اسپری آب‌رسان فیکس کنید و بقیه آرایش خود را شروع کنید.

 

منبع: Janeiredale


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up