چطور ازحالت‌ دهنده مو برای حفاظت از بدنه خودرو در برابر آب استفاده کنیم؟

برای نگهداری از خودرو ملزم به صرف وقت و هزینه هستید؛ می‌توانید آن را برای شستشو، واکس و دیگر اقدامات حرفه‌ای‌ به یک کارواش ببرید، یا اینکه خودتان دست به‌کار شده و ماشین را برق بیندازید. حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که درست زمانی که بدنه خودروتان دوباره می‌درخشد، باران یا رطوبت نیمه‌شب باعث به‌جای ماندن لکه‌های آب روی سطح آن می‌شود.

نگهداری از خودرو

با یک تغییر کوچک در روند نگهداری از خودرو ، قادر خواهید بود بدنه و شیشه‌های خودرو را به مدت طولانی‌تری براق و درخشان نگه دارید. فقط کافی است مقداری مایع مراقبت از مو به آن اضافه کنید.

چرا مایع مراقبت از مو؟

این محصول (حالت‌دهنده مو) با هدف نرمی و درخشندگی مو، مراقب از مو در برابر گرما و دنیای طبیعی طراحی شده است. حالت‌دهنده، هنگام استفاده به‌منظور پولیش کردن سطح اتومبیل نیز همان عملکرد و نتیجه را به همراه دارد. البته تمام حالت‌دهنده‌ها برای دور نگه داشتن لکه‌های آب از سطح ماشین مناسب نیستند. باید حالت‌دهنده‌ای انتخاب کنید که با ایجاد مانعی حفاظتی در برابر لکه‌های آب، باعث لیز خوردن و نچسبیدن آنها به سطح اتومبیل می‌شود.

حالت‌دهنده مو

آیا این روش واقعاً مؤثر است؟

اگر به این فکر می‌کنید که آیا آغشتن سطح خودرو با حالت‌دهنده مو، ارزش این‌همه زحمت را دارد، جواب مثبت است. ما برای امتحان این روش، دو پیمانه آب را با نصف پیمانه حالت‌دهنده در یک سطل مخلوط کردیم و برای اینکه رنگ ماشین آسیب نبیند، با استفاده از حوله‌ای کوچک یک سمت ماشین را آغشته به محلول کردیم و سطح دیگر را دست‌نخورده باقی گذاشتیم.

 آغشتن سطح خودرو با حالت‌دهنده مو

بعد از شستن و خشک کردن ماشین، لکه‌های آب به‌طور مشخص بر سطح بدون حالت‌دهنده مشاهده شد، در حالی که سطح پوشیده شده با حالت‌دهنده بدون لکه باقی مانده بود.

در وب‌سایت‌های متعدد خارجی هم استفاده از حالت‌دهنده به دلیل مزایایی فراتر از جلوگیری از لکه‌های آب، توصیه شده است. چراکه این محصول نه‌تنها خاک و کثیفی را از سطح ماشین پاک می‌کند، بلکه در انتها درخشندگی واکس را نیز به همراه دارد.

همچنین حالت‌دهنده را بر روی دیگر سطوح فلزی نیز می‌توان استفاده کرد. پس حالت‌دهنده را به داخل خانه ببرید و روی درب حمام، لوازم فلزی خانه و دیگر نقاط درگیر با لکه‌های آب امتحان کنید!

به فکر شوینده‌ای جایگزین باشید

خب، در اینکه حالت‌دهنده جواب می‌دهد شکی نیست، اما چرا باید شوینده‌های سنتی و واکس‌های اتومبیل را کنار بگذارید؟ حالت‌دهنده در دفع خاک، کثیفی و لکه‌ها عملکرد خوبی دارد و خودرو را به مدت طولانی‌تری تمیز نگه می‌دارد؛ مانند یک لایه بر سطح خودرو باقی می‌مانند و البته مشکلی برای راننده ایجاد نمی‌کند. اگر خوب با آب شسته شود، در انتها سطحی صاف و صیقلی باقی می‌ماند که دقیقاً همان چیزی است که برای دور نگه‌داشتن کثیفی‌ها نیاز دارید.

دلیل دیگر جایگزینی حالت‌دهنده با شوینده ماشین، تفاوت قیمت است. ممکن است برخی ادعا کنند که حالت‌دهنده مو گران‌قیمت‌تر است. مسئله اینجاست که شما برای رهایی از لکه‌های آب به گران‌ترین حالت‌دهنده نیاز ندارید. شما برای ساخت محلول شوینده خود فقط به 50 گرم حالت‌دهنده و مقداری آب نیاز دارید. در این مورد خاص، مواد تشکیل‌دهنده اهمیت بیشتری دارد و شما می‌توانید به دنبال خرید محصولی ارزان با رنج قیمت 10 تا 15 هزار تومان باشید.

در نهایت می‌توان گفت، حالت‌دهنده مو جایگزینی ارزان و کارآمد برای شوینده‌ها و واکس‌های گران‌قیمت خودرو است. این محصول حاوی ترکیباتی نرم‌کننده مشابه محصولات ویژه اتومبیل است. استفاده از آن برای موی سر و یا رنگ ماشین، نتیجه‌ای درخشان را در پی دارد!

 

منبع: wonderhowto


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up