راه‌های ترمیم موهای خشک و آسیب دیده

این نکات ساده برای مراقبت از مو، زندگی و تازگی را به موهای شما که بعد از یک تابستان طولانی، خسته شده و آسیب دیده‌اند، برمی‌گرداند.

ممکن است که شما یک تابستان پر از هیاهو و هیجانی داشته باشید، اما در این مدت باید بیشتر از زمان‌های دیگر به موهای خود اهمیت بدهید. موهای خشک، نازک و ضعیف هنگام قرار گرفتن در معرض هوای گرم، خشک می‌شوند و آسیب می‌بینند. موهای شما توانایی این را ندارد که خودش ترمیم پیدا کند، در اینجا راه‌هایی برای ترمیم موهای آسیب دیده مطرح شده است که باعث برگرداندن تازگی و سلامتی به موهای شما می‌شود:

ترمیم موهای خشک

مشکل: آب‌وهوا

همان‌طور که اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید برای پوست مضر است در عین حال به کوتیکول‌های مو که نقش محافظت از آن را بر عهده دارند و سطح خارجی مو را می‌پوشانند نیز صدمه می‌زند. این اشعه باعث شکستگی موها و خرد شدن انتهای آن‌ها و همچنین پژمرده شدن رنگ آن‌ها می‌شود.

تقویت مو

راه‌حل: رژیمی که برای تقویت موی خود استفاده می‌کنید را تعویض و بازسازی کنید

باید شامپو و نرم‌کننده‌هایی که مخصوص فصل زمستان هستند را تغییر دهید. به طور مثال، استفاده‌ی روزانه از شامپوی کلیر که برای موهایی شکننده و ضعیف است، باعث کمک به ترمیم مو می‌شود و آسیب‌های آنان را بهبود می‌بخشد و همچنین از خرد شدن انتهای موهایتان در آینده محافظت می‌کند.

مشکل: نمک و کلر

رفتن به استخر و حمام کردن با آب کلردار یکی از کارهای رایج افراد در فصل تابستان است. نتایج و تأثیراتی که این کلر روی موها می‌گذارد در اوایل پاییز آشکار می‌شود. کلر که برای ضدعفونی کردن آب استفاده می‌شود، روغن‌های طبیعی موجود در روی پوست سر را از بین می‌برد و باعث تغییر رنگ آن می‌شود. در عین حال نمک موجود در دریا، رطوبت موها را از بین برده و رنگ را از موهای شما می‌گیرد و باعث کدر شدن رنگ آن‌ها می‌شود.

راه‌حل: از کمی روغن استفاده کنید.

موهای شما نیاز به مراقبت دارد تا سلامتی خود را حفظ کند به همین دلیل بهتر است از ماسک روغن نارگیل استفاده کنید. روغن نارگیل که رایحه‌ی جزایر گرمسیری را دارد، سرشار از ویتامین‌ها و اسیدهای چرب ضروری است. مقداری از روغن را روی موهای خود قرار دهید و کار خود را از ریشه‌های موهایتان شروع کنید و با نوک انگشتان خود موهایتان را ماساژ دهید و قبل از شست و شوی موهایتان اجازه دهید به مدت 20 دقیقه خیس شوند.

مشکل: استایل و مدل دادن بیش از حد به موها

خشک کردن و حالت دادن به موها با استفاده از ابزارهای حرارتی موجود، باعث صدمه زدن به فولیکول‌های مو شده که در آخر منجر به شکستگی، کم‌رنگ شدن و حتی نازک شدن موها می‌شود.

 اسپری محافظ حرارتی مو

راه‌حل: اسپری محافظ حرارتی

حتماً قبل از اینکه با استفاده از یک ابزار حرارتی به موهای خود حالت دهید، آن‌ها را با یک اسپری محافظ حرارتی بپوشانید. همیشه بعد از دوش گرفتن، موهای خود را لای یک حوله بپیچید تا آب اضافی آن‌ها را بگیرید و تا حد امکان موهای خود را به صورت طبیعی خشک کنید. هرگز موهای خیس و مرطوب خود را شانه نکنید چون این کار باعث می‌شود که موهای شما بیشتر در معرض آلودگی قرار گیرد.

مشکل: دوش گرفتن بیش از حد

هوای گرم و داغ تابستان باعث می‌شود که موهای خود را به طور مداوم بشویید و این کار باعث از بین رفتن پوست سر شما شده که در آخر منجر به تحریک پوست و ریخته شدن موها می‌شود. تغییر فصل این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که پوست سر و موهای خود را ترمیم کنید.

استفاده از شامپوی خشک

راه‌حل: استفاده از شامپوی خشک

سعی کنید تعداد دفعاتی که از شامپوی خشک استفاده می‌کنید را افزایش دهید. شامپوی خشک کلیر تمامی چربی‌ها را تمیز می‌کند و از بین می‌برد و طراوت و تازگی حالت موهای شما را بدون نیاز به شستشوی کامل در طی چند روز، حفظ می‌کند. اگر به طور روزانه موهای خود را می‌شویید بهتر است از یک شامپوی ملایم استفاده کنید تا هم موهای شما را تمیز کند و هم آن‌ها را مرطوب نگه دارد.

 

منبع: Rewardme


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up