ترفندهای اشتراک‌گذاری عکس در اینستاگرام

اشتراک ‌گذاری عکس در اینستاگرام

گزینه‌های ویرایش (در مورد filterها بیشتر بدانید)

1- فیلتر Clarendon: تنظیم و تیره‌تر کردن سایه‌ها و روشن‌تر کردن قسمت‌های روشن در عکس و برجسته کردن رنگ غالب عکس. از این فیلتر در عکس‌های مینیمال استفاده کنید. چون این نوع عکس‌ها فقط یک رنگ غالب دارند که بیشتر جلب توجه می‌کند.

2- فیلتر Juno: این فیلتر باعث می‌شود که رنگ‌های سرد کمی با اعمال تن‌های سبز، گرم‌تر جلوه کنند. رنگ سفید غالب در عکس‌ها را برجسته‌تر و روشن‌تر می‌کند. این فیلتر بیشتر بر روی عکس‌های ساده و طبیعی خیابانی اعمال می‌شود.

3- فیلتر Gingham: این فیلتر، نوعی جلوه‌ی قدیمی به عکس می‌دهد و کمی از رنگ آن‌ها کم می‌کند. گر از آن روی تصاویر تاریک استفاده کنید، تصویرتان تٌنی زرد رنگ به خود می‌گیرد. استفاده از این فیلتر روی عکس‌های روشن باعث می‌شود که آن‌ها نمای روشن‌تری به خود بگیرند.

4- فیلتر Lark: این فیلتر همراه کم رنگ کردن رنگ‌های قرمز و افزایش رنگ‌های آبی و سبز، نمای طبیعی و نزدیک به واقعیت به عکس‌ها می‌دهد. این نوع فیلتر بیشتر بر روی غذا و مناظر طبیعی اعمال می‌شود.

ابزارهای ویرایش (برخی نکات در مورد ابزارهای ویرایش)

1- ترتیب فیلترهای خود را رعایت کنید: شما می‌توانید فیلترهای متفاوتی که در قسمت پایین صفحه‌ی ویرایش قرار دارد انتخاب کنید و روی آن فشار دهید و کمی نگه دارید. سپس، روی قسمتی از عکس که می‌خواهید، بکشید تا فیلتر در آنجا اعمال شود.

2- مسیر مربوط به ابزارهایی که استفاده کرده‌اید را حفظ کنید: زمانی که فیلتری را روی عکس خود اعمال می‌کنید، رنگ پیش‌نمایش آن فیلتر در پایین صفحه ویرایش کمی متمایل به خاکستری می‌شود.

3- تنظیم شدت فیلتر: هنگامی که فیلتری را بر روی عکس خود اعمال کردید، می‌توانید دوباره بر روی فیلتر ضربه بزنید و با استفاده از اسلایدر نمایش داده شده، شدت فیلتر را تنظیم کنید.

استفاده از ابزارهای ویرایش

1- ابزار Lux: این ابزار عکس‌هایی که زیاد جلب توجه می‌کنند و بین رنگ‌های آن تضادی وجود ندارد را تغییر می‌دهد و یک حالت متعادل به آن می‌دهد و روشنایی عکس را بیشتر می‌کند.

  • بعد از انتخاب عکس، روی آیکنی که در بالای صفحه‌ی ویرایش قرار دارد، ضربه بزنید.

عکس اصلی دارای نما، رنگ و جزییات طبیعی است. استفاده از ابزار lux باعث می‌شود که رنگ غالب و سایر جزییات برجسته‌تر و نمایان‌تر شود.

2- ابزار Contrast: توجه بیننده‌ی عکس را به اصل قضیه جلب می‌کند. عکسی که در زیر نور خورشید گرفته می‌شود، دارای بالاترین سطح contrast است. این عکس ممکن است شامل رنگ‌های زیادی از سیاه تا سفید، سایه‌های تاریک و برجستگی‌های روشن باشد. زمانی که سطح کنتراست تصویر بیشتر می‌شود، سایه‌ها تاریک‌تر و برجستگی‌های عکس روشن‌تر می‌شود.

3- ابزار Saturation: افزایش اشباع یا Saturation باعث می‌شود که رنگ‌های عکس بیشتر از هم تفکیک شوند.

4- ابزار Adjust: این قسمت دارای چند ابزار و ویژگی است که با استفاده از آن تغییراتی در اندازه، نمایش و… عکس ایجاد می‌شود.

5- ابزار Tilt-Shift: ابزار Tilt-Shift در برخی از برنامه‌های عکاسی، عملیاتی برای فوکوس در ناحیه‌ی انتخابی است. این امکان، اکثراً برای نمایش عمق سطحی از یک ناحیه (Dof) یا قرار دادن فوکوس روی یک موضوع یا شی‌ء مورد نظر است، به طوری که چیزی که مد نظر قرار می‌گیرد شفاف‌تر و برجسته می‌شود و سایر قسمت‌های عکس بلور و تار می‌شود.

روش‌های بیشتر برای اشتراک‌گذاری

1- برنامه‌ layout: برای ترکیب چند عکس در یک عکس به‌کار می‌رود که می‌تواند کار جالبی باشد. انجام این کار ساده است و به شما کمک می‌کند که خلاق‌تر شوید.

2- برنامه Boomerang: برنامه مذکور این امکان را برای شما فراهم می‌کند که هر لحظه از زندگی خود را به چیزی جالب و سرگرم کننده تبدیل کنید. به طوری که با گرفتن عکس‌های متوالی آن‌ها را به یک فیلم کوتاه و باکیفیت تبدیل می‌کند که قابلیت جلو و عقب کشیدن دارد.

موارد زیر می‌تواند ایده‌های خوبی برای استفاده از Boomerang باشد:

  • پریدن شخصی از یک بلندی
  • وضعیت دفاعی بدن هنگام پرواز
  • لحظه‌ی فوت کردن شمع‌های کیک تولد

عکس‌برداری از لحظه به لحظه‌ی این اتفاقات و تبدیل آن به فیلم باعث می‌شود که افراد هر لحظه بتوانند، خاطره‌ی خود را مرور کنند.

3- برنامه Hyperlapse: این برنامه باعث کنترل حرکت و لغزش‌های دوربین می‌شود که نتیجه آن ثبت یک فیلم و عکس با کیفیت و با ظاهری سینمایی و فوق‌العاده است که قبلاً این گونه نتایج تنها با تجهیزات گران‌قیمت امکان‌پذیر بود.

توصیه‌هایی در مورد موضوعات برجسته‌ی اینستاگرام

1- غذا: عضو symmetrybreakfast@ علاقه‌مند به عکس‌برداری در روشنایی روز و نمایش کامل بافت غذا است و اغلب از ابزارهای ویرایشی اینستاگرام استفاده می‌کند.

2- تقارن: عضو pketron@ می‌داند برای اینکه عکس‌ها شکل ظاهری خوبی داشته باشند، همیشه نباید متقارن باشند. او از تصاویر دقیق و محوری برای عکاسی استفاده می‌کند.

3- طبیعت: عضو dankhole@ توصیه می‌کند که برای داشتن یک منظره‌ی متفاوت باید از عکس‌های شفاف و مناسب استفاده شود و فاصله‌ای بین عناصر موجود در زمین وجود داشته باشد تا قدرت و استحکام آن‌ها کامل حس شود.

هشتگ‌هایی با کارایی بالا

این موضوعات مطرح شده را دنبال کنید تا با استفاده از توصیه‌های آنان یاد بگیرید که چگونه لحظات جذاب و دل‌نشینی ثبت کنید:

  • #عکاسی
  • #نکات

طرح هشتگ آخر هفته

با پیوستن به پروژه هشتگ آخر هفته، همراه با اعضای اینستاگرام در یک مجموعه هفتگی که شامل تم‌ها و هشتگ‌های تعیین شده است، شرکت کنید. برای استفاده از فرصت‌ها، instagram@ را فالو کنید تا از پستی که هر هفته به عنوان آخرین پروژه اعلام می‌شود، اطلاع پیدا کنید.

پروژه‌های هشتگ های آخر هفته شامل:

  • هشتگ WHPrealemojis#: از اعضای اینستاگرام خواسته است، عکس‌ها و فیلم‌ها را بر اساس مثال‌های واقعی زندگی با استفاده از ایموجی های مورد علاقه بسازند.
  • هشتگ WHPpostcard#: از اعضای اینستاگرام خواسته است تا عکس‌ها و فیلم‌هایی که حس و حال مکان و رابطه‌ی آن با مردم را توصیف می‌کند، بسازند.
  • هشتگ WHParchitecture#: از اعضای اینستاگرام می‌خواهد که عکس‌های هنری بگیرند.
  • هشتگ Instameet#: که می‌توان به آن جلسات اینستاگرام نیز گفت. در واقع افراد را جمع‌آوری می‌کند تا با هم ارتباط برقرار کنند، همدیگر را کشف کنند و به خلاقیت تشویق شوند. این افراد همدیگر را ملاقات می‌کنند تا در گرفتن عکس و فیلم‌های متفاوت هماهنگ شوند.

 

منبع: Instagram


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up