اسپاگتی سبزیجات وگان

امروز در این مقاله، دستورالعملی از یک کتاب آشپزی به نام پخت و پز تازه ایتالیایی برای نسل جدید به اشتراک گذاشته می‌شود. اسپاگتی یک ظرف پاستای سبک به همراه بخش زیادی از مواد اولیه اساسی است. مواد تشکیل دهنده‌ی این اسپاگتی کمی نمکین است، بنابراین اگر طرفدار زیتون و کیپرها نیستید، بهتر است این غذا را امتحان نکنید.

علاقه‌مندان بسته به ذائقه‌ی خود می‌توانند به این غذا روغن زیتون و فلفل سیاه اضافه کرده یا در صورت تمایل به حالت سسی پاستا، به جای گوجه فرنگی‌های تکه شده سس گوجه فرنگی را جایگزین نمایند؛ همچنین می‌توانند کمی رشته کدو سبز (زوکینی) را به مواد پاستای خود اضافه کنند.

اسپاگتی سبزیجات وگان

اسپاگتی ایتالیایی سبزیجات 

زمان آماده سازی: 10 دقیقه

زمان پخت: 20 دقیقه

زمان کل: 30 دقیقه

مقدار: 4 وعده یک نفره

دسته بندی: پاستا

سبک آشپزی: ایتالیایی

این پاستای ساده‌ی سبزیجات برای شب‌های میان هفته‌ی پرکار فوق‌العاده است و علی رغم ساده بودن مواد اولیه، طعم بسیار لذیذ و تازه‌ای دارد.

این پاستا برای 4 وعده یک فرد کافی خواهد بود.

اسپاگتی سبزیجات

مواد لازم

سس پوتانسکا

 • یک کنسرو سس گوجه فرنگی خرد شده معادل 900 گرم، یا گوجه فرنگی تکه شده
 • 1/3 فنجان زیتون کالاماتا خرد شده
 • 1/3 فنجان کیپر
 • 1 قاشق غذاخوری آب نمک زیتون کالاماتا (از ظرف زیتون)
 • 1 قاشق غذاخوری آب نمک کیپر (از ظرف کیپر)
 • 3 حبه سیر، له شده یا خرد شده
 • 1/4 قاشق چای‌خوری فلفل قرمز
 • 1 قاشق غذاخوری روغن ‌زیتون
 • 1/2 فنجان برگ تازه جعفری خرد شده
 • فلفل سیاه تازه
 • نمک، در صورت لزوم

سایر مواد

250 گرم اسپاگتی دانه کل یا ترکیبی از رشته‌های اسپاگتی و کدو سبز

اسپاگتی سبزیجات

دستور پخت اسپاگتی سبزیجات

1- در یک ماهیتابه‌ی متوسط، سس گوجه فرنگی، زیتون، کیپر، آب زیتون، آب کیپر، سیر و فلفل قرمز را ترکیب کنید. مخلوط را روی حرارت متوسط رو به بالا قرار دهید؛ پس از مدتی حرارت را روی متوسط گذاشته و اجازه دهید مواد تا 20 دقیقه با هم مخلوط شوند و جوش بخورند.

2- سس را از روی گرما بردارید و در روغن زیتون و جعفری‌های خرد شده هم بزنید. کمی جعفری خرد شده را برای روی پاستا نگه دارید. در صورت لزوم، فلفل سیاه و نمک را به مواد اضافه کنید.

ماکارونی

3- حین پخت سس، مقداری آب و نمک را در قابلمه‌ای به جوش آورید و اسپاگتی‌ها را بنا بر دستورالعملی که روی بسته‌بندی آن‌ها نوشته شده طبخ کرده، آبکش کنید و به ظرف بازگردانید.

ماکارونی سبزیجات

4- اگر قصد دارید به مواد خود رشته کدو سبز بیفزایید، یک زوکینی را با دستگاه رشته‌کن یا پوست‌کن و یا رنده‌ی درشت به رشته تبدیل نمایید.

5- هنگامی که تمام مواد آماده شدند، سس را بر روی اسپاگتی ریخته و با هم مخلوط کنید. در صورت استفاده از کدو سبز، رشته‌ها را در همین مرحله اضافه نمایید. اگر قصد دارید بخشی از اسپاگتی خود را برای وعده‌ی بعد کنار بگذارید، مقداری از رشته‌ها را نگه دارید؛ این رشته‌ها زمانی که آب جذب می‌کنند، با مواد نمکی سازگاری بیشتری خواهند داشت. اسپاگتی را در چند کاسه تقسیم کرده و روی هرکدام را با مقداری جعفری خرد شده تزیین نمایید. بلافاصله سرو کنید.

 

منبع: Cookieandkate


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up