نحوه استفاده صحیح از کرم پودر در آرایش روزانه

نحوه‌ی استفاده از کرم پودر هم تقریباً به اندازه‌ی پیدا کردن نوع و تن متناسب آن با پوست حائز اهمیت است. اگر از کرم پودر زیاد استفاده کنید، در پایان کار، صورت شما شبیه کیک خامه‌ای می‌شود و اگر از مقدار کمی کرم پودر استفاده کنید، ممکن است اصلاً صورت شما تغییری نکند و عیب و ایرادهای صورتتان هنوز هم معلوم باشد و این خود یک سؤال است که کرم پودر را با استفاده از چه چیزی روی صورت خود پخش کنیم؟ آیا برس انتخاب خوبی است؟ پد اسفنجی چطور؟ یا حتی پخش آن با انگشت هم می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد؟

تقریباً همه می‌دانند که کرم پودر پایه و اساس آرایش محسوب می‌شود و نقش مهمی را در آن ایفا می‌کند.

نحوه استفاده صحیح از کرم پودر در آرایش روزانه

طرز اعمال کرم پودر روی صورت

برخی کرم پودرها دارای قدرت پوشش دهی عالی هستند و تنها مقدار کمی از آن می‌تواند کل صورت را پوشش دهد. زیبایی و درخشش این کرم پودرها زمانی به اوج خود می‌رسد که بتوانید آن را با پرایمر که خاصیت روشن‌کنندگی نیز دارد، مخلوط کنید که در این صورت پوشش‌دهی آن فوق‌العاده می‌شود.

در اینجا، طرز استفاده از این کرم پودر توضیح داده شده است:

1- مقداری از کرم پودر را بردارید و روی نقاط اصلی صورت خود (پیشانی، گونه‌ها، چانه و بینی) قرار دهید.

2- با استفاده از برس، کرم پودر را روی صورت خود به طور هماهنگ پخش کنید. کرم پودر را به صورت دایره‌ای رو صورتتان پخش نکنید چون با این کار، مواد معدنی موجود در کرم پودر به رنگ خاکستری درمی‌آیند.

شما همچنین می‌توانید کرم پودر را با استفاده از انگشتان خود، روی صورتتان پخش کنید.

کرم پودر سرمی

طرز استفاده از کرم پودر سرمی روی صورت

کرم پودرهایی مانند Liquid Minerals که سر آن‌ها به شکل سرم است به صورت اختصاری با نام «کرم پودر سرمی» شناخته می‌شوند. یکی از عناصر اصلی مواد معدنی یا همان مینرال موجود در این کرم‌ها، اسید هیالورونیک است. این بدان معنی است که برای آب‌رسانی و تغذیه‌ی پوست شما مفید بوده و همچنین زمانی که از بهترین و مناسب‌ترین کرم پودر برای صورت خود استفاده کنید، چین و چروک‌های موجود روی پوست نیز کاهش می‌یابد و منافذ پوستی نیز به حداقل می‌رسد. برای کسب نتیجه‌ی دلخواه و بهینه، در اینجا راهنمایی‌های استفاده از این کرم پودرها مطرح شده است:

  • مقداری از کرم پودر را روی پشت دست خود قرار دهید. کرمی که روی دست خود قرار می‌دهید باید مقداری باشد که برای شروع کافی است.
  • با استفاده از برس کرم پودر، هر طرف برس را با کرم پودر پوشش دهید که با مالیدن برس به کرم پودر باعث ترکیب شدن رنگ‌دانه‌های سرم می‌شود. در حقیقت در این حالت، دست شما نقش یک پالت را دارد.
  • کرم پودر را به صورت ضربدری روی صورت خود اعمال کنید، به طوری که روی پیشانی، گونه‌ها و چانه‌ی خود شکل X ایجاد کنید به روشی که کل صورتتان را پوشش دهد. آن‌قدر به پخش کردن آن ادامه دهید تا کرم پودر روی صورت شما کار کند و آن را پوشش دهد.

پد آرایشی

شما همچنین می‌توانید این کرم پودر را با استفاده از پد آرایشی نیز روی صورت خود پخش کنید.

مقداری از کرم پودر را روی پشت دست خود قرار دهید. روی پدی که می‌خواهید استفاده کنید مقداری آب‌رسان اسپری کنید.

با استفاده از یک طرف پد، کرم را از روی دست خود بردارید و روی نواحی اصلی صورت خود (پیشانی، گونه‌ها، بینی و چانه) قرار دهید.

پد را به صورت ضربه‌های طولانی و به سمت پایین صورت خود بکشید تا تمامی صورت شما را پوشش دهد.

طرز استفاده از مرطوب‌کننده‌ی رنگی روی صورت

طرز استفاده از مرطوب‌کننده‌ی رنگی روی صورت

احتمالاً مرطوب‌کننده‌ی رنگی ساده‌ترین کرم پودری است که می‌توان استفاده کرد. این مرطوب‌کننده دارای مواد معدنی سبک وزن بوده و توانایی پوشش متوسطی دارد و از شرایطی که باعث از دست دادن آب از طریق پوست می‌شود، جلوگیری می‌کند.

طرز استفاده از مرطوب‌کننده رنگی

طرز استفاده از مرطوب‌کننده رنگی

1- با استفاده از برس، آن را روی نقاط اصلی صورت خود (پیشانی، گونه‌ها، بینی و چانه) قرار دهید.

2- برس را به صورت ضربه‌ای رو صورت خود حرکت دهید تا کرم روی کل صورت شما پخش شود. شما می‌توانید با برس مقداری از کرم را بردارید و روی گونه‌های خود به صورت دایره‌ای بکشید و سعی کنید این کار را بیش از حد انجام ندهید.

شما همچنین می‌توانید این مرطوب‌کننده را با استفاده از انگشتان خود به صورت منظم و هماهنگ روی صورتتان پخش کنید.

 

منبع: Janeiredale


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up