استفاده درست از اسپری تثبیت کننده آرایش

اگر آرایش شما هم بعد از چند ساعت کم‌کم از صورتتان ناپدید می‌شود و دیگر مثل اول زیبا به نظر نمی‌رسد، وقت آن رسیده است که راز ماندگاری آرایش را یاد بگیرید. این مقاله در مورد تمام چیزهایی است که باید در رابطه با اسپری تثبیت کننده آرایشی بدانید.

اسپری تثبیت‌کننده

اسپری تثبیت‌کننده آرایش چیست؟

به محض اینکه آرایش صورتتان تمام شد، می‌توانید از اسپری تثبیت کننده آرایشی استفاده کنید تا ماندگاری میکاپ خود را افزایش داده و از پاک شدن مواد آرایشی از صورت هم جلوگیری کنید. بسیاری از متخصصان آرایشی پیشنهاد می‌کنند که از پرایمر استفاده کنید؛ اگرچه پرایمر هم می‌تواند به ماندگاری میکاپ کمک کند ولی به اندازه اسپری تثبیت‌کننده آرایش مؤثر نخواهد بود. اسپری تثبیت‌کننده آرایش که به عنوان اسپری فیکس کننده هم شناخته می‌شود، می‌تواند به شکل‌های افشانه، اسپری و یا پودر مورد استفاده قرار بگیرد. اسپری تثبیت‌کننده به قدری کارایی دارد که دیگر نیازی به سایر ترفندهای آرایشی نخواهید داشت.

اسپری تثبیت‌کننده آرایش

انتخاب اسپری تثبیت‌کننده مناسب

هر یک از ما آدم‌ها، صورت و تن پوستی متفاوتی داریم. درست مانند وسایل آرایشی، باید مناسب‌ترین نوع اسپری تثبیت‌کننده آرایشی را برای پوست انتخاب کنید.

  • پوست خشک

اگر پوست شما خشک است، نباید از اسپری‌های تثبیت‌کننده‌ی حاوی الکل استفاده کنید؛ زیرا این ماده خشکی پوست را بیشتر می‌کند و باعث ایجاد حساسیت و سوزش پوست خواهد شد. خوشبختانه، اسپری‌های تثبیت‌کننده‌ای وجود دارند که حاوی مرطوب‌کننده هم هستند که در عین ترمیم پوست به افزایش ماندگاری میکاپ هم کمک می‌کنند.

  • پوست چرب

اگر به طور طبیعی پوست چرب یا پوست ترکیبی دارید، اسپری فاقد چربی‌ای را انتخاب کنید که منافذ پوست را پر نکند. نحوه استفاده از اسپری تثبیت‌کننده را به طور دقیق یاد بگیرید تا هم از نظر سلامت و هم از نظر ظاهر، پوست شما بهتر از قبل شود.

آمادگی برای استفاده از اسپری تثبیت‌کننده آرایش

آمادگی برای استفاده از اسپری تثبیت‌کننده آرایش

درست مانند وسایل آرایشی، در هنگام خرید اسپری تثبیت‌کننده هم حتماً باید به فصلی که در آن قرار دارید و نوع آب‌وهوا توجه کنید. انتخاب اسپری تثبیت‌کننده در هوای مرطوب و گرم تابستانی می‌تواند بسیار سخت باشد. رطوبت هوا یکی از علت‌های مهم پاک شدن میکاپ از روی صورت است. یکی از مشکلات اصلی زن‌ها این است که در روزهای آفتابی نمی‌توانند بر روی میکاپ خود از ضد آفتاب استفاده کنند. خوشبختانه، اسپری‌های تثبیت‌کننده‌ی خاصی برای این دسته از افراد وجود دارد که می‌توانند با خیال راحت در روزهای آفتابی به بیرون از خانه بروند. از اسپری تثبیت‌کننده حاوی SPF استفاده کنید تا از آسیب‌های اشعه‌ی مضر آفتاب در امان بمانید. از ضد آفتاب‌های چربی که باعث می‌شود صورت شما جلوه بدی پیدا کند، استفاده نکنید. اسپری‌های تثبیت‌کننده آرایشی که هیدراته و آب‌رسان هستند می‌توانند از پوست در برابر انواع آسیب‌ها و همچنین خشک شدن در اثر وزش بادهای سرد جلوگیری کنند. استفاده از اسپری تثبیت‌کننده می‌تواند از صورت در برابر هر نوع آب‌وهوایی محافظت کنند.

چگونه از اسپری تثبیت‌کننده آرایش استفاده کنیم

چگونه از اسپری تثبیت‌کننده آرایش استفاده کنیم

دوست دارید آرایش شما در آخر چگونه به نظر برسد؟ میکاپ براق و درخشان دوست دارید یا مات؟ اسپری تثبیت‌کننده آرایشی انواع مختلفی دارد که می‌تواند مطابق سلیقه و میل شما انتخاب شود. اسپری تثبیت‌کننده برای تکمیل جلوه میکاپ شماست. به محض اینکه از فونداسیون، ریمل و سایر محصولات آرایشی استفاده کردید، نوبت به فیکس میکاپ می‌رسد. اول از همه اسپری را باید تکان دهید. تکان دادن اسپری تثبیت‌کننده بسیار مهم است زیرا حاوی ترکیبات زیادی است که لازم است قبل از استفاده با یکدیگر ترکیب و میکس شوند. به محض اینکه برای استفاده آماده شدید، اسپری را 10 الی 20 سانتیمتر از صورت دور نگاه دارید و به شکل X و T بر روی صورت اسپری کنید. از اسپری برای کل صورت استفاده کنید. فقط اسپری را در داخل چشمانتان نزنید.

گزینه‌های استفاده از اسپری تثبیت‌کننده

اسفنج فونداسیون

اسفنج فونداسیون: آیا می‌دانستید که می‌توانید از اسپری تثبیت‌کننده برای مرطوب کردن اسفنج فونداسیون استفاده کنید؟ قبل از استفاده از فونداسیون، پیشنهاد می‌کنیم که اسفنج آن را با آب مرطوب کنید و البته استفاده از اسپری تثبیت‌کننده بسیار بهتر از آب است زیرا می‌تواند ماندگاری فونداسیون را خیلی بالاتر ببرد. رطوبت اسپری تثبیت‌کننده به ترکیب بهتر و صاف شدن فونداسیون روی سطح پوست کمک خواهد کرد.

ضد آفتاب

ضد آفتاب: بعضی از اسپری‌های تثبیت‌کننده حاوی SPF 50 هستند و به عنوان یک ضد آفتاب عالی در برابر اشعه‌ی مضر عمل می‌کنند. معمولاً وقتی صورت دارای میکاپ است، محافظت از پوست کار بسیار سختی می‌شود؛ به خاطر همین استفاده از اسپری تثبیت‌کننده می‌تواند راه حل عالی برای این مشکل باشد.

خط چشم و رژ لب

خط چشم و رژ لب: اسپری تثبیت‌کننده می‌تواند از خط چشم محافظت کند ولی مواظب باشید تا در داخل چشم‌ها نرود. از اسپری تثبیت‌کننده به آهستگی بر روی پلک استفاده کنید و برای این کار بهتر است از گوش پاک‌کن یا انگشتان دست استفاده کنید. آیا از پاک شدن سریع رژ لب از لب‌هایتان رنج می‌برید؟ اسپری تثبیت‌کننده می‌تواند ماندگاری رژ لب را بر روی لب‌ها افزایش دهد تا همیشه جذاب باشید.

براش ابرو

براش ابرو: سایه چشم‌ها مخصوصاً نوع پودری آن‌ها، مقداری روشن به نظر می‌رسند و فاقد قدرت چسبندگی بر روی پلک هستند. استفاده از اسپری تثبیت‌کننده بر روی براش سایه چشم می‌تواند راهی خلاقانه برای افزایش قدرت چسبندگی سایه چشم بر روی پلک باشد. این ترفند ساده، راهی عالی برای صرفه‌جویی در هزینه خرید سایه چشم است زیرا شما به حجم کمتری از سایه چشم نیاز خواهید داشت. براش را بردارید، آن را روی سایه چشم بکشید و قبل از اینکه از آن استفاده کنید، مقداری از اسپری تثبیت کنند بزنید. این کار باعث می‌شود که سایه شما جلوی بهتر و زیباتری داشته باشد. البته اولین باری که از این براش استفاده می‌کنید، ممکن است مقداری مرطوب به نظر برسد ولی به محض اینکه خشک شود، سایه چشم بسیار زیبا و جذاب به نظر می‌رسد.

بعد از استفاده از اسپری تثبیت‌کننده

حالا که از اسپری تثبیت‌کننده استفاده کرده‌اید، اجازه دهید تا کمی خشک شود. هیچ‌وقت با سشوار و در دمای بالا صورت را خشک نکنید؛ حتی اگر عجله دارید. اجازه دهید که اسپری تثبیت‌کننده خود به طور طبیعی خشک شود تا پوست هیچ آسیبی نبیند. هرگز اسپری تثبیت‌کننده را روی صورت پخش نکنید زیرا با این کار آرایش صورت به هم می‌ریزد.

چرا باید از اسپری تثبیت‌کننده استفاده کنید؟

اسپری‌های تثبیت‌کننده، می‌توانند یکی از مفیدترین وسایل آرایشی باشند زیرا میکاپ را خیلی خوب در طول روز و در طی ساعات طولانی حفظ می‌کنند.

 

منبع: Colorescience


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up