راهنمای ارسال پیام‌ از طریق دایرکت در اینستاگرام

چگونه می‌توانم از قسمت دایرکت اینستاگرام استفاده کنم؟

دایرکت اینستاگرام این امکان را به شما می‌دهد که به یک یا چند نفر پیام بفرستید. می‌توانید موارد زیر را به عنوان پیام ارسال کنید:

دایرکت اینستاگرام

برای مشاهده‌ی پیام‌های دایرکت بر روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست صفحه‌ی Feed قرار دارد، ضربه بزنید. شما با رفتن به این قسمت می‌توانید پیام‌های دریافتی و ارسالی خود را مدیریت کنید.

وقتی در دایرکت پستی می‌فرستید، آن پست زمانی برای شخص قابل مشاهده است که بدون فرستادن آن پست باز هم می‌تواند به آن دسترسی پیدا کرده و مشاهده کنید. برای مثال، زمانی که پستی را از یک حساب خصوصی می‌فرستید، آن پست فقط برای فالورهای حساب مذکور قابل مشاهده است.

فیلم و عکس‌هایی که در اینستاگرام فرستاده می‌شوند را نمی‌توان در برخی سایت‌ها مانند فیسبوک یا توئیتر به اشتراک گذاشت و در صفحه‌های هشتگ و location قابل مشاهده نیستند.

دایرکت اینستاگرام

چگونه می‌توانم از ویدیو چت در اینستاگرام استفاده کنم؟

شما می‌توانید با حداکثر 6 نفر از کسانی که در دایرکت پیامی رد و بدل کرده‌اید، ویدیو چت داشته باشید.

برای ویدیو چت در اینستاگرام:

1- روی دایرکت که در قسمت بالای Feed قرار دارد، ضربه بزنید.

2- نام کاربری یا گروه مورد نظر را انتخاب کنید. اگر شما می‌خواهید با یک شخص جدید گفتگویی داشته باشید روی + ضربه بزنید و شخص مورد نظر را انتخاب کنید.

3- آیکونی که در سمت بالا و راست قرار دارد را لمس کنید. با این کار شخص یا گروهی که می‌خواهید با آن به صورت تصویری صحبت کنید، نوتیفیکیش تماس تصویری شما را دریافت می‌کنند.

توجه داشته باشید که اگر شما پیام دایرکت شخصی را قبول کنید، او می‌تواند درخواست تماس تصویری با شما داشته باشد. اگر می‌خواهید از تماس تصویری برخی اشخاص جلوگیری کنید، می‌توانید آن‌ها را بلاک کنید یا گفتگوی آن‌ها را mute (خاموش کردن نوتیفیکیشن) کنید.

برای انتخاب شخصی برای پیوستن به ویدیو چت در حال انجام:

1- در حالی که ویدیو چت می‌کنید، برای اضافه کردن شخص جدید صفحه را به سمت بالا بکشید.

2- روی گزینه Add که در کنار نام کاربری شخص مورد نظر قرار دارد، ضربه بزنید یا برای جستجوی افراد دیگر، از گزینه Search استفاده کنید. شخصی که توسط شما به ویدیو اضافه می‌شود، یک اعلان دریافت می‌کند که شما در حال تماس با او هستید.

با هر شخصی که به چت اضافه می‌کنید، یک گروه جدید تشکیل می‌دهید و می‌توانید حداکثر 6 کاربر به آن گروه چت اضافه کنید.

دایرکت اینستاگرام

چگونه می‌توانم پیام‌هایی که در دایرکت اینستاگرام دریافت می‌کنم را مدیریت کنم؟

زمانی که شخصی شما را فالو می‌کند و برای شما پیامی ارسال می‌کند، می‌توانید با ضربه زدن بر روی آیکون دایرکت که در قسمت بالا و راست صفحه‌ی Feed قرار دارد، پیام را مشاهده کنید.

اگر شخصی که فالوور شما نیست پیامی برای شما ارسال کند، در جعبه‌ی پیام‌های دریافتی یک request ظاهر می‌شود. برای رد یا تأیید پیام، دست خود را روی پیام مورد نظر به سمت چپ بکشید (iOS) یا روی پیام نگه دارید و سپس، گزینه Decline یا Allow را انتخاب کنید (android). شما می‌توانید با ضربه زدن به گزینه Decline All در پایین صفحه، نمایش کل درخواست‌ها را رد کنید. زمانی که شما allow را انتخاب می‌کنید، پیام‌هایی که آن شخص فرستاده است، مستقیماً در جعبه‌ی دریافت شما ظاهر می‌شود.

دایرکت اینستاگرام

چگونه می‌توانم در اینستاگرام به شخصی پیام ارسال کنم؟

شما با استفاده از دایرکت اینستاگرام، می‌توانید متن، عکس یا فیلمی را به یک یا چند شخص ارسال کنید. این پیام‌ها در قسمت Feed، profile، location و hashtag نمایش داده نمی‌شود.

برای ارسال یک پیام با استفاده از دایرکت:

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست قرار دارد، ضربه بزنید یا صفحه Feed را به سمت چپ بکشید.

2- آیکون + که در قسمت بالا و راست قرار دارد را لمس کنید.

3- شخصی که می‌خواهید پیامی برای او ارسال کنید را انتخاب و روی گزینه Next ضربه بزنید (iphone).

4- پیام خود را بنویسید. همچنین می‌توانید برای گرفتن و ارسال عکس و فیلم محو شونده از آیکون دوربین با پس‌زمینه آبی استفاده کنید و اگر می‌خواهید عکس یا فیلمی را از گالری خود انتخاب کنید، روی آیکون ضربه بزنید.

5- در نهایت با زدن گزینه send پیام خود را ارسال کنید.

اگر می‌خواهید پیامی را به شخصی که فالو می‌کنید بفرستید، کافی است به پروفایل او بروید و روی گزینه Message ضربه بزنید.

نکته: لینک‌هایی که شما در دایرکت برای شخصی ارسال می‌کنید، تحت قالب یک عکس ظاهر می‌شوند. زمانی که شما یک شماره تلفن یا آدرسی ارسال می‌کنید می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا برنامه مربوط به نقشه باز شود یا تماس تلفنی ایجاد کنید.

چگونه می‌توانم یک عکس یا فیلم محو شونده ارسال کنم؟

شما می‌توانید عکس یا فیلم محو شونده را به یک شخص یا گروه ارسال کنید. بعد از آن که فایلی را ارسال کردید و شخص مورد نظر آن را مشاهده کرد، بعد از مدتی دیگر قابل مشاهده نخواهد بود. آن عکس یا فیلم ناپدید می‌شود و در بین پیام‌های دریافتی ظاهر نمی‌شود، مگر اینکه خودتان اجازه پاسخ دادن را به پیام داده باشید.

برای ارسال و دریافت پیام محو شونده:

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست قرار دارد، ضربه بزنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به قسمت پیام‌های دریافتی، به پیام‌های محو شونده‌ای که دریافت کرده‌اید، پاسخ دهید.

2- شما می‌توانید:

  • روی آیکون دوربین که در کنار گروه و نام کاربری شخص مورد نظر قرار دارد، ضربه بزنید.
  • از طریق گزینه Search، نام کاربری شخص مورد نظر را پیدا کنید و آن را برگزینید.
  • برای ارسال پیام گروهی آیکون + را انتخاب کنید. سپس، اشخاصی که می‌خواهید برای آن‌ها پیام ارسال کنید را انتخاب و گزینه Next را لمس کنید و در نهایت روی آیکون دوربین با پس‌زمینه آبی ضربه بزنید. توجه داشته باشید که وقتی پیام گروهی می‌فرستید، تمامی اشخاصی که عضو گروه هستند، می‌توانند پیام‌ها را ببینند و پاسخ دهند.

3- اگر می‌خواهید عکس یا فیلمی بگیرید، روی شکل دایره‌ای موجود در پایین صفحه نمایش ضربه بزنید و در صورت تمایل تغییراتی در آن ایجاد کنید و از افکت‌هایی استفاده کنید.

4- شما می‌توانید:

  • برای اینکه اجازه دهید اعضای کانال یا شخص مورد نظر فقط یک‌بار عکس یا فیلم شما را ببیند، گزینه One View (android) یا View Once (iOS) را انتخاب کنید.
  • اگر می‌خواهید که مخاطب شما بتواند قبل از اینکه عکس یا فیلم شما محو شود، آن را بیشتر از یک‌بار ببیند، گزینه Allow Replay را انتخاب کنید.
  • اگر می‌خواهید یک پیش‌نمایشی از عکس یا فیلم شما در چت باقی بماند، گزینه Keep in Chat را انتخاب کنید.

5- روی گزینه Send که در پایین صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید.

توجه داشته باشید که فقط می‌توانید به کسانی که شما را فالو می‌کنند یا پیام آن‌ها را قبول کرده‌اید، عکس یا فیلم محو شونده بفرستید.

نکته: وقتی شما چیز دیگری به غیر از عکس و فیلم محو شونده (مانند پستی از صفحه فید، متن یا هشتگ) در دایرکت می‌فرستید، آن‌ها بر خلاف پیام محو شونده همیشه در گفتگو باقی می‌مانند و قابل مشاهده هستند.

چگونه می‌توانم پستی را که در فید (صفحه اصلی) می‌بینم، به دایرکت یک شخص بفرستم؟

شما می‌توانید پست‌هایی که در Feed می‌بینید، به عنوان یک پیام دایرکت بفرستید. پیام‌ها در فید، پروفایل و صفحه‌ی location قابل مشاهده نیستند.

برای ارسال پست‌ها از فید به دایرکت یک شخص:

1- روی آیکون دایرکت که در زیر پست مورد نظر قرار دارد، ضربه بزنید.

2- می‌توانید یک پیام اختیاری نیز به آن اضافه کنید.

3- کاربر یا گروه مورد نظر را جستجو کنید (حداکثر 15 نفر) و سپس روی گزینه send که در کنار نام کاربری وجود دارد، ضربه بزنید.

نکته: زمانی که از یک حساب خصوصی پستی را ارسال می‌کنید، پست فقط برای اشخاصی قابل مشاهده است که آن حساب کاربری را فالو می‌کنند. شخصی که از حساب او پست انتخاب و به دایرکت ارسال می‌شود، هیچ پیام و نوتیفیکیشنی دریافت نمی‌کند.

چگونه می‌توانم با استفاده از دایرکت اینستاگرام یک پروفایل را در قالب پیام برای شخصی بفرستم؟

زمانی که پروفایل شخصی را به عنوان پیام ارسال می‌کنید، آن پیام شامل اطلاعاتی مانند نام، نام کاربری و پیش‌نمایشی از عکس‌های آن است.

برای ارسال یک پروفایل در قالب پیام با استفاده از اینستاگرام:

1- به پروفایل شخص مورد نظر بروید.

2- روی آیکون بیشتر که در سمت بالا و راست پروفایل قرار دارد، ضربه بزنید. سپس، گزینه

Share this profile (iOS) یا Send profile as Message (android) را انتخاب کنید.

3- کاربر یا گروهی که می‌خواهید پروفایل را برای او بفرستید، جستجو کنید. (حداکثر 15 نفر)

4- روی گزینه send ضربه بزنید.

پروفایل‌ها برای اشخاصی قابل مشاهده هستند که در حالت کلی می‌توانند به آن پروفایل و پست‌های آن دسترسی پیدا کنند. اگر شما پروفایل یک حساب خصوصی را بفرستید، تنها کسانی که آن حساب را فالو می‌کنند، می‌توانند پیش‌نمایشی از عکس‌های آن را ببینند.

چگونه می‌توانم با استفاده از دایرکت اینستاگرام، یک هشتگ یا location را در قالب پیام بفرستم؟

برای ارسال هشتگ با استفاده از دایرکت اینستاگرام:

1- هشتگ مورد نظر را انتخاب کنید.

2- روی آیکون بیشتر که در سمت بالا و راست قرار دارد، ضربه بزنید.

3- کاربر یا گروه مورد نظر را جستجو کنید (حداکثر 15 نفر) و سپس، روی گزینه send که در کنار نام کاربری وجود دارد، ضربه بزنید.

هنگامی که هشتگی را برای شخصی می‌فرستید، پیش‌نمایشی از برترین پست‌های صفحه‌ی تگ مورد نظر ظاهر می‌شود. به یاد داشته باشید که پیام‌های ارسال شده با استفاده از اینستاگرام در صفحه‌ی هشتگ نمایش داده نمی‌شوند.

چگونه می‌توانم با استفاده از دایرکت اینستاگرام، یک موقعیت مکانی (location) را در قالب پیام بفرستم؟

برای ارسال یک location در قالب یک پیام با استفاده از دایرکت اینستاگرام:

1- گزینه location پست مورد نظر که در بالای آن قرار دارد را انتخاب کنید.

2- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست قرار دارد، ضربه بزنید.

3- کاربر یا گروهی که می‌خواهید location را برای او بفرستید، جستجو کنید. (حداکثر 15 نفر)

4- روی گزینه send ضربه بزنید.

زمانی که یک location را با استفاده از دایرکت می‌فرستید، پیش‌نمایشی از پست‌های مربوط به آن location نشان داده می‌شود. به یاد داشته باشید که پیام‌های ارسال شده با استفاده از اینستاگرام در صفحه‌ی location نمایش داده نمی‌شود.

چگونه می‌توانم پیامی را که با استفاده از دایرکت فرستاده‌ام، لغو ارسال کنم؟

برای اینکه پیامی که با استفاده از دایرکت فرستاده‌اید را لغو کنید:

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست صفحه‌ی فید قرار دارد، ضربه بزنید.

2- گفتگوی مورد نظر را انتخاب کنید و به پیام مورد نظر بروید.

3- پیام را لمس کنید و نگه دارید. سپس، گزینه  Unsend (iOS) یا (android) را انتخاب کنید.

وقتی از یک گفتگو، ارسال پیامی را لغو می‌کنید، دیگر برای هیچ یک از افرادی که در آن گفتگو هستند، قابل مشاهده نخواهد بود. به یاد داشته باشید که امکان دارد طرف مقابل قبل از اینکه شما پیام را لغو کنید، آن را دیده باشد.

آیا می‌توانم با استفاده از دایرکت به افرادی که فالو نمی‌کنم نیز پیام ارسال کنم؟

بله شما با استفاده از دایرکت می‌توانید به هر شخصی که می‌خواهید پیام ارسال کنید. اگر شما به کسی که فالو نکرده‌اید، پیامی بفرستید، آن پیام در قالب یک درخواست در صفحه‌ی پیام‌های دریافتی او ظاهر می‌شود. اگر طرف مقابل این پیام شما را تأیید کند و روی گزینه allow ضربه بزند، به طور مستقیم، پیام‌های شما در بین پیام‌های دریافتی او قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که شما عکس و فیلم‌های محو شونده را می‌توانید فقط برای افرادی که فالو کرده‌اید یا درخواست ارسال پیام آن‌ها را قبول کرده‌اید، ارسال کنید.

گروه موجود در دایرکت اینستاگرام حداکثر می‌تواند چند عضو داشته باشد؟

گروه‌هایی که در دایرکت اینستاگرام تشکیل می‌شوند، حداکثر می‌توانند 32 عضو داشته باشد.

چگونه می‌توانم در دایرکت اینستاگرام یک نظرسنجی یا همان poll ایجاد کنم؟

شما می‌توانید در دایرکت یک نظرسنجی راه بیندازید که صرفاً برای پرسیدن سؤال‌های چندگزینه‌ای است تا با استفاده از نظر اکثریت یک نتیجه‌گیری کلی شود.

برای ایجاد یک نظرسنجی در دایرکت اینستاگرام:

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست صفحه‌ی فید قرار دارد، ضربه بزنید.

2- گروه یا کاربر مورد نظر را انتخاب کنید تا گفتگوی مربوط به آن باز شود. شما می‌توانید از طریق آیکون + یک گفتگوی جدید ایجاد کنید و مخاطب مورد نظر را انتخاب کنید.

3- دوربین را باز کنید و یک عکس یا فیلم بگیرید.

4- روی آیکون صورتک ضربه بزنید و سپس گزینه Poll را انتخاب کنید.

5- سؤال و پاسخ‌های مورد نظر را وارد کنید. سپس، گزینه Done را بزنید. شما می‌توانید استیکر مربوط به نظرسنجی را حرکت داده یا اندازه‌ آن را تغییر دهید.

نکته: وقتی اشخاصی به سؤال شما پاسخ می‌دهند، شما می‌توانید ببینید که چه کسی، چه پاسخی به سؤال شما داده است و همچنین درصد هر کدام از گزینه‌های پاسخ نیز برای شما نشان داده می‌شود.

چگونه می‌توانم در دایرکت اینستاگرام، یک GIF ارسال کنم؟

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست صفحه‌ی فید قرار دارد، ضربه بزنید.

2- گروه یا کاربر مورد نظر را انتخاب کنید تا گفتگوی مربوط به آن باز شود. شما می‌توانید از طریق آیکون + یک گفتگوی جدید ایجاد کنید و مخاطب مورد نظر را انتخاب کنید.

3- آیکون بیشتر که در کنار Write a message… قرار دارد را برگزینید.

4- فایل GIF مورد نظر را جستجو کنید. می‌توانید برای مشاهده‌ی فایل‌های GIF بیشتر، آن‌ها را به سمت چپ بکشید. شما می‌توانید با استفاده از گزینه Random به طور تصادفی یک گیف مرتبط با جستجوی خود را ارسال کنید.

5- برای ارسال یک GIF کافی است روی آن ضربه بزنید.

مدیریت گفتگوها

چگونه می‌توانم در دایرکت اینستاگرام یک گروه جدید برای گفتگو ایجاد کنم؟

شما می‌توانید با ارسال یک پیام به حداقل دو نفر، گروه جدیدی ایجاد کنید. برای ایجاد یک گروه گفتگو:

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست فید قرار دارد، ضربه بزنید.

2- آیکون + که در سمت بالا و راست قرار دارد را انتخاب کنید.

3- دو  یا بیشتر از دو نفر را برای ارسال پیام انتخاب کنید و سپس، روی گزینه Next (iOS) ضربه بزنید.

4- پیام را بنویسید و برای انتخاب یک عکس یا فیلم از گالری از آیکون مربوط به گالری یا برای گرفتن عکس یا فیلم جدید از آیکون دوربین استفاده کنید.

5- فیلتر، افکت یا کپشن دلخواه خود را انتخاب کنید.

6- گزینه send را بزنید.

زمانی که شما گروهی ایجاد کردید، می‌توانید نامی برای آن تعیین کنید. برای نام‌گذاری روی گروه مورد نظر ضربه بزنید و از گزینه Name this group… که در بالا قرار دارد، استفاده کنید.

چگونه می‌توانم عکس و فیلم‌های محو شونده‌ای که دریافت کرده‌ام را مشاهده یا پاسخ دهم؟

زمانی که شخصی برای شما پیام محو شونده‌ای ارسال می‌کند، پیام دریافتی شما، عکس پروفایل فرستنده است که اطراف آن یک دایره‌ی آبی‌رنگ وجود دارد و رنگ کل گفتگو در بین لیست گفتگوها آبی‌رنگ می‌شود. برای مشاهده‌ی عکس یا فیلم محو شونده روی عکس پروفایل ضربه بزنید یا برای اینکه بدون مشاهده‌ی آن داخل گفتگو بروید، آیکون فلش به سمت راست را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید به عکس یا فیلم محو شونده پاسخ دهید، روی آیکون دوربین که در سمت راست گفتگو قرار دارد، ضربه بزنید. شما می‌توانید گفتگو را باز کنید و اگر می‌خواهید عکس یا فیلم جدید بگیرید، از آیکون دوربین استفاده کنید یا برای ارسال پیام متنی آیکون Aa با زمینه‌ی مشکی را انتخاب کنید. زمانی که تمام این موارد را انجام دادید در نهایت، گزینه Send را بزنید.

چگونه می‌توانم نام یک گروه را عوض کنم؟

شما می‌توانید نام گروه‌هایی که 3 یا بیشتر از 3 عضو دارند را تغییر دهید. برای تغییر نام یک گروه در دایرکت اینستاگرام:

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست قرار دارد (iphone) یا در سمت پایین و راست قرار دارد (android) ضربه بزنید.

2- گروهی که می‌خواهید نام آن را عوض کنید را برگزینید.

3- روی نام گروه که در قسمت بالا قرار دارد، ضربه بزنید.

4- نام جدیدی که برای گروه تعیین کرده‌اید را وارد کنید و سپس، گزینه Done را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که اعضای گروه می‌توانند این تغییر نام را ببینند.

چگونه می‌توانم اعلان (نوتیفیکیشن) مربوط به یک گروه در دایرکت اینستاگرام را غیرفعال کنم؟

زمانی که شما نوتیفیکیشن یک گروه را غیرفعال می‌کنید، عضو آن گروه باقی می‌مانید ولی دیگر نوتیفیکیشن های آن گروه را دریافت نمی‌کنید.

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست فید قرار دارد، ضربه بزنید.

2- گروهی که می‌خواهید نوتیفیکیشن آن غیرفعال شود را انتخاب کنید.

3- روی نام گروه که در بالا قرار دارد، ضربه بزنید. سپس، گزینه Mute Messages یا  Mute Video Chat را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم افراد جدیدی را به گروه دایرکت اینستاگرام اضافه کنم؟

شما می‌توانید افراد جدیدی را به گروه اضافه کنید. در حالت کلی، اعضای گروه باید 3 یا بیشتر از 3 نفر باشند.

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست قرار دارد (iphone) یا در سمت پایین و راست قرار دارد (android) ضربه بزنید.

2- گروه مورد نظر را انتخاب کنید.

3- نام گروه که در بالا قرار دارد را لمس کنید.

4- گزینه Add People که در کنار گزینه Members قرار دارد را انتخاب کنید.

5- شخصی که می‌خواهید به گروه اضافه کنید را جستجو و سپس روی گزینه Next (iphone) ضربه بزنید.

زمانی که من به گروه عضو جدیدی اضافه می‌کنم، آن عضو چه چیزهای را می‌تواند ببیند؟

زمانی که شما به گروه عضو جدیدی اضافه می‌کنید، آن عضو می‌تواند تمامی پیام‌های قبلی به جز عکس و فیلم‌های محو شونده را ببیند.

چگونه می‌توانم گروهی که عضو آن هستم را ترک کنم؟

زمانی که شما گروهی را ترک کنید، هیچ پیامی از آن گروه دریافت نخواهید کرد، مگر اینکه شخصی دوباره شما را به آن گروه اضافه کند.

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست قرار دارد، ضربه بزنید.

2- گروه مورد نظر را برای خروج انتخاب کنید.

3- روی نام گروه که در قسمت بالا قرار دارد ضربه بزنید.

4- گزینه Tap Conversation را زده و سپس، گزینه Confirm را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم یک گروه را در دایرکت اینستاگرام حذف کنم؟

برای حذف یک گروه در دایرکت اینستاگرام:

1- روی آیکون دایرکت که در سمت بالا و راست قرار دارد، ضربه بزنید.

2- گروهی که می‌خواهید حذف کنید را به سمت چپ بکشید (Ios) یا آن را لمس کنید و نگه دارید (android).

3- با زدن گزینه Delete، گروه مورد نظر را حذف کنید.

زمانی که شما گروهی را حذف می‌کنید، آن گروه دیگر در صفحه‌ی پیام‌های دریافتی دیده نمی‌شود. توجه داشت باشید زمانی که شما گروهی را حذف می‌کنید، آن گروه فقط برای شما قابل مشاهده نخواهد بود و پیام‌ها برای سایر اعضا هنوز هم نشان داده می‌شود.

چگونه می‌توانم پیامی که برای من ارسال شده است را ریپورت کنم یا شخصی را از ارسال پیام به من، منع کنم؟

شما می‌توانید پیام‌ها، عکس و فیلم‌های توهین‌آمیزی که در دایرکت اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود را ریپورت کنید:

1- گفتگوی مورد نظر را در برنامه اینستاگرام باز کنید.

2- پیامی که می‌خواهید ریپورت کنید را لمس کنید و نگه دارید.

3- گزینه Report را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید پیامی که از صفحه‌ی فید برای شما ارسال شده است را ریپورت کنید، روی پست ضربه بزنید و آن را ریپورت کنید.

اگر می‌خواهید شخصی را از ارسال پیام به شما منع کنید، می‌توانید او را بلاک یا ریپورت کنید.

 

منبع: Instagram


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up