آموزش انجام آرایش ملایم و طبیعی

بیشتر اوقات، شاید نیاز به آرایش کمتری داشته باشید به طوری که صورتتان طبیعی‌تر جلوه کند. مواردی وجود دارد که باعث آرایش دراماتیک می‌شوند ولی مکان‌هایی مانند محل کار یا دانشگاه مناسب آرایش دراماتیک نیستند و آرایشی که در این مکان‌ها ترجیح داده می‌شود، آرایش ملایم و طبیعی است و منظور از آرایش ملایم، این نیست که هر صبح زمان بیشتری برای خواب دارید و آرایش شما زمان کمتری طول می‌کشد، نه اصلاً این طور نیست. پس از اینکه برای سومین بار دکمه‌ی به خاموش کردن ساعت زنگ‌دار خود را فشار دهید، بهتر است بیدار شوید و آماده‌ی آرایش کردن شوید چون آرایش ملایم هم نیاز به زمان و دقت کافی دارد. در اینجا با نحوه‌ی آرایش براق و در عین حال ملایم آشنا می‌شوید و این آرایش کمتر از 15 دقیقه طول می‌کشد:

آموزش انجام آرایش ملایم و طبیعی

آرایش ملایم چگونه انجام می‌شود؟

چیزهایی که برای آرایش ملایم مورد نیاز است

  • مرطوب‌کننده
  • پرایمر
  • مرطوب‌کننده رنگی/ کرم پودر
  • کانسیلر (اختیاری)
  • سایه چشم
  • خط چشم
  • ریمل مژه و ابرو
  • رژ لب مایع / رژ لب جامد

آرایش ملایم چگونه انجام می‌شود؟

آرایش ملایم صورت

این خیلی مهم است که قبل از آرایش، مراقبت‌های لازم را برای پوست خود اعمال کنید.

این مراقبت با مرطوب‌کننده شروع می‌شود و اگر قرار است که بیش از حد در مقابل نور خورشید قرار بگیرید، بهتر است از ضد آفتاب نیز استفاده کنید. اگر می‌خواهید آرایشتان در طول روز ثابت بماند، از پرایمر استفاده کنید. این موارد زیر ساز آرایش شما محسوب می‌شوند.

پس از اینکه پوست خود را آماده کردید، مقداری کرم پودر بردارید و از مرکز صورت خود شروع کنید. با استفاده از یک پد یا برس، کرم را به صورت ضربه‌ای و دایره‌ای روی صورت آن‌قدر پخش کنید تا هماهنگ با رنگ پوستتان شود. در صورت نیاز از کانسیلر نیز می‌توانید استفاده کنید. اگر کرم پودر به اندازه کافی پوست صورتتان را پوشش دهد، دیگر نیازی به استفاده از کانسیلر ندارید.

پنکیک مات

برای تکمیل آرایش و تمیز نشان دادن پوست، از پنکیک مات استفاده کنید تا روشنایی بیش از حد به صورت شما ندهد. آرایش بدون پنکیک ناقص است.

پنکیک را با استفاده از یک برس، با حرکات بزرگ در کل صورت به خصوص در نواحی پیشانی، بینی، بالای لب، چانه و قسمت زیر چشم خود اعمال کنید.

شما در آخر می‌توانید، کار خود را با استفاده از پودر فیکس کننده یا تثبیت‌کننده خاتمه بدهید.

آرایش گونه ملایم

آرایش ملایم گونه

با استفاده از برس، مقداری پودر قرمز مایل به صورتی را بردارید و روی برجستگی گونه‌ی خود پخش کنید. همان‌طور که در تصویر بالا نشان داده شده است، برس را به سمت بالا و قسمت استخوانی گونه‌های خود بکشید و به خوبی مخلوط کنید تا رنگ آن هماهنگ با رنگ پوست شما شود.

به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از پودرهای رنگی، مقداری از آن‌ها را بردارید و سپس با پخش کردن آن یک لایه‌ی قوی و زیبا روی پوستتان ایجاد کنید. اگر می‌خواهید صورتی براق و شبیه آفتاب‌سوختگی داشته باشید می‌توانید از برنزر نیز استفاده کنید.

اگر می‌خواهید گونه‌های درخشان‌تری داشته باشید، برای این کار می‌توانید از کرم یا پودر نقره‌ای یا طلایی استفاده کنید و مقداری از آن را روی مرکز پیشانی، بالای گونه‌ها و بالای بینی خود پخش کنید. شما می‌توانید این کار را با استفاده از برس یا انگشتان خود انجام دهید.

آرایش ملایم چشم

آرایش ملایم چشم

الآن نوبت شروع آرایش چشم‌ها است. به عنوان زیر ساز، از پرایمر یا کانسیلر چشم استفاده کنید چون باعث محو شدن چروک‌های بالای چشم و ثابت ماندن آرایش آن‌ها در طول روز می‌شود.

برای آرایش چشم، رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید. از آنجایی که این مطلب در مورد آرایش ملایم است، از رنگ نارنجی ملایم استفاده شده است تا چشم‌ها به طور طبیعی‌تر جلوه کنند. با استفاده از برس مخصوص مقداری از سایه را بردارید و آن را روی پلک قرار دهید و با انجام حرکات دایره و کشیدن آن به سمت چپ، سایه را به خوبی روی پلک خود پخش کنید. در صورت تمایل می‌توانید از چندین رنگ استفاده کنید ولی برای داشتن یک آرایش ملایم بهتر است از یک رنگ به عنوان سایه استفاده کنید.

خط چشم ملایم

بعد از سایه، خط چشم را بکشید. نوع خط چشم بستگی به ترجیح شما دارد و می‌توانید از خط چشم مدادی، ژله‌ای یا مایع استفاده کنید.

برای کشیدن خط چشم، از یک برس زاویه‌دار یا برس ترکیبی استفاده کنید و از گوشه‌ی بیرونی چشم خود شروع کنید و با انجام حرکات کوتاه، برس را به سمت گوشه‌ی داخلی چشم بکشید. استفاده از خط چشم مدادی می‌تواند گزینه‌ی بهتری باشد چون کشیدن خط چشم با آن راحت‌تر است.

سعی کنید که خط چشم را نزدیک به لایه‌ی مژه‌های خود بکشید و فاصله داشتن خط چشم با مژه‌ها باعث خالی دیده شدن آن قسمت شده که این یک نقص آرایشی محسوب می‌شود. قسمت زیر ابروها مهم‌ترین بخش هستند و آن قسمت را با استفاده از مداد ابرو یا یک سایه متمایل به صورتی به طوری که هماهنگ با رنگ پوست آن ناحیه باشد، پر کنید.

برای تکمیل آرایش چشم، از ریمل استفاده کنید تا مژه‌های بلند و پر پشتی داشته باشید. برای شروع زدن ریمل، برس آن را در قسمت ریشه مژه‌های خود قرار دهید و سپس، با انجام حرکات کوتاه، آن را به سمت بالا و راست بکشید.

برای پر شدن مژه‌ها، ریمل زیادی به قسمت ریشه‌ی آن‌ها بزنید نه طول آن‌ها. اگر ریمل زیادی به قسمت طول مژه بزنید باعث سنگین شدن آن و از دست دادن حالتشان می‌شود و حتی امکان دارد به خاطر سنگینی مژه‌هایتان بریزند. اگر مژه‌های مصنوعی یا حجیمی دارید، بهتر است از ریمل حجم دهنده استفاده کنید.

آرایش ملایم لب

آرایش ملایم لب

لب‌های خود را با استفاده از نرم‌کننده لب یا لب ‌تر کن، برای رژ زدن آماده کنید.

رژ صورتی، قهوه‌ای روشن یا هر رنگ دلخواهی را انتخاب کنید و روی لب‌هایتان بزنید. برای روشن‌تر و براق دیده شدن لب‌ها، می‌توانید از یک براق‌کننده صورتی نیز استفاده کنید.

در انتهای این آرایش ملایم، ظاهر و چهره‌ای زیبا، درخشان و لطیف خواهید داشت.

هرگز اجازه ندهید که کمبود وقت شما را از داشتن چهره‌ای شاداب منع کند. شما با انجام این مدل آرایش، می‌توانید سادگی، شادابی چهره و اعتمادبه‌نفس خود را حفظ کنید.

 

منبع: Stylecraze


دیدگاهتان را بنویسید

person
email

keyboard_arrow_up